Samsung Note 7 Geri Dönüş Oranı %90 Aştı!

Samsung Note 7 Geri Dönüş Oranı %90 Aştı!

0
PAYLAŞ

Samsung Note 7 ile gündeme gelmeye devam ediyor. Note 7 telefonların iade edilmesini talep eden Samsung yetkilileri açıkladığı bir raporda geri dönen Note 7’ler %90 oranını aştı dediler.

Samsung Note 7 telefonlarının patlama ve yanması sorunu ile çözüm üretemeyince piyasaya sunduğu 3.6 Milyon Note 7 telefon için bir kampanya düzenleyerek tüm satılan telefonları geri iade almayı istemişti. Ancak bu rakamın sadece 2.7 milyonu geri iade ile bize ulaştı dedi. Bu rakamlar oran ile hesap edildiğinde %90’ı aştığı gözlemleniyor. Avrupa ve Kuzey Amerika’dan geri iade gelen telefonların %90’ı bulduğu söylenenler arasında. Fakat olaya dikkat çeken bir konu ise, Güney Kore’de ise bu rakamın %80 ‘de kalması oldu.

note7

Samsung, Note 7 modelleri için sürekli olarak geri iade alınan telefonların rakamları hakkında açıklama yapmayı ihmal etmiyor. Ancak geri gelen iadelerin çok yavaş bir şekilde geldiğini de söylemeden edemiyor. Samsung kullanıcılarına da sürekli uyarılarda bulunarak Note 7 telefonlarınızı iade edin diyor. Son zamanlarda ise iadelerin hızlı bir şekilde arttığını belirtiyor.

İade Etmeyenler İçin Yaptırım!

Samsung iade edilmeyen Note 7 telefonlar için bir yaptırım uygulayacağını söyleyince hızlı bir şekilde iade süreci başladı. Bu yaptırım mesajları sayesinde hızlı bir aksiyon alan Samsung, çok kısa sürede piyasadaki tüm Note 7 model telefonlarını toplayacağını düşünüyor.

Gündemi sürekli olarak uzun bir zamandır meşgul eden Note 7 vakasından kurtulmak için tüm Note 7 telefonların toplanması gerek. Bu süreç ne kadar hızlı bir şekilde aşılır ise, piyasadaki Note 7 haberleri de son bulacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK