Samsung İlk Çift Kameralı Telefonunu Tanıtmaya Hazırlanıyor

Samsung İlk Çift Kameralı Telefonunu Tanıtmaya Hazırlanıyor

0
PAYLAŞ

Son günlerde Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile adından sıkça söz ettiren Samsung ilk çift kameralı telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor. Bir çok kişi tarafından çift kamerayla gelmesi beklenen yeni amiral gemileri gösteriyor ki Samsung’un çift kamera konusunda farklı planları var.

Akıllı telefonlarda çift arka kamera giderek yaygınlaşıyor. Özellikle amiral gemisi modellerde artık çift arka kamera sıkça karşımıza çıkıyor. Konunun öncüleri Huawei ve LG’nin ardından Apple da son amiral gemisi modeli iPhone 7 Plus’ta çift arka kamera kullandı. Bu konuda sessiz kalan firmaların başında ise Samsung geliyor. Son amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ta karşımıza çıkmayan çift kamera görünen o ki firmanın C serisi cihazlarında kullanılacak.

Orta üst segmentte yer alan cihazların konumlandırıldığı C serisinin yeni üyesinde çift arka kamera kullanılacağı bilgisi gündemde. Samsung Note serisi fanları tarafından beklenen Galaxy Note 8’de de kullanılması beklenilen çift arka kamera için görünen o ki denemelerine farklı segmentte yer alan cihazlarla başlayacak.

Fiyat olarak 3000TL bandını aşan amiral gemisi modellerinde kullanıcıların öncelikle dikkate aldığı konuların arasında kamera performansı yer alıyor. Dolayısıyla akıllı telefon üreticileri bu konuya geçmişe nazaran çok daha fazla dikkat ediyor. Derinlik efekti ile portre fotoğraflar, siyah beyaz fotoğraflar ve geniş açı fotoğraflar için ikinci kamera büyük önem arz ediyor. Samsung cephesinden de görünen o ki bu konu ile ilgili yakında bir hamle gelecek.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK