Samsung Gear VR’dan Note 7 Desteği Kaldırıldı

Samsung Gear VR’dan Note 7 Desteği Kaldırıldı

0
PAYLAŞ

Samsung üretimi ve sevkiyatını tam olarak durdurduğu akıllı telefonu Note 7 ile ilgili tedbirler almaya devam ediyor. Firma son olarak sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR’dan da Note 7 desteğini kaldırdı.

Son günlerde Note 7 konusunda çok ciddi problemlerle karşılaşan Samsung, üretimi durdursa da cihaz ile ilgili tedbirler almaya devam ediyor. Ciddi patlama ve yanma haberlerinin ardından iade ve değişim sürecini başlatan firma yenilenen cihazlarda da aynı sorunla karşılaşılmasının ardından üretimi durdurdu.

Note 7 sahiplerine cihazlarını hiçbir şekilde açık tutmamaları yönünde uyarılar yapan firma sanal gerçeklik gözlüğü olan ve akıllı telefonları ile birlikte tanıttığı Gear VR’dan da Note 7 desteğini kaldırarak olası yaralanmalarının önüne geçmeye çalışıyor.

Özellikle Amerika kıtasında bir çok uçuşta Note 7 ile ilgili yapılan anonslar firmanın sosyal medyada da alay konusu olmasına neden oldu. Milyarlarca dolar maddi kaybın yanı sıra prestij olarak da zedelenen markanın bundan sonra ne yapacağı merak konusu. Bir çok iddiaya göre iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’tan önce akıllı telefonunu tanıtmak için kontrol süreçlerini es geçen ve üretim planlama konusunda acele eden firma şimdilerde bunun cezasını çekiyor.

Konunun ciddiyetine binaen biz de değerli okurlarımıza eğer Note 7 cihazınız varsa lütfen kullanmayın uyarısı yapıyoruz. Bu olay her ne kadar basit sonuçlar ortaya koyuyor gibi görünse de bir felaketin de tetikleyicisi olabilir ve ciddi sorunlar yaşanabilir. Samsung’un hala devam eden iade sürecine başvurarak cihazınıza ödediğiniz ücreti geri alabilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK