Samsung Galaxy X’in Ekran Özellikleri Belli Oluyor 

Samsung Galaxy X’in Ekran Özellikleri Belli Oluyor 

0
PAYLAŞ

Kısa bir süre önce hakkında bilgiler gelmeye başlayan ve herkesi heyecanlandıran Samsung Galaxy X’in ekran özellikleri belli olmaya başladı. Esnek olmasının yanı sıra gelişmiş özellikleri de barındıran bu ekran akıllı telefon pazarında çığır açacak gibi görünüyor.

AMOLED-roll

Rulo haline gelebilen katlanabilir ekranlar hakkında yıllardır çalışmalar yapılıyor ve bunların akıllı telefonlarda kullanılmaya başlayacağı söylentileri de sürekli olarak gündeme geliyor.Son söylentiler Galaxy X’in cüzdan benzeri katlanabilen bir 4K ekran ile geleceğini bildiriyor.

Samsung’un ürettiği Galaxy serisi amiral gemisi akıllı telefonlar her zaman Android camiasında zirvede yer almayı başarıyor. Her ihtiyaca ve teknolojik yeniliğe hitap eden akıllı telefonlar piyasaya süren Samsung bu yıl da S7 ve S7 Edge ile adeta gövde gösterisi yaptı. Çok yakında yeni akıllı telefonu Note 6’yı ve hatta söylentiler doğru çıkarsa Note 6 Edge’yi tanıtması beklenen Samsung’un X serisi de fenomen olacak gibi görünüyor.

Samsung’un şuanda ürettiği bilinen 5.7 inç büyüklüğünde 1440×2560 pixel çözünürlüğe sahip ve sadece 0.3mm kalınlığında 5 gram ağırlığında Super AMOLED ekranı bulunuyor. Bu ekran 10mm yarı çapında bir rulo haline sorunsuz bir şekilde gelebiliyor. Firma cüzdan gibi katlanabilir 4K çözünürlüklü ekrana sahip bir modeli veya rulo haline gelebilen yapıya sahip ekranlı modeli tanıtabilir. Tabii söylentilerin ağırlıklı olarak 4K çözünürlüklü katlanabilen yapıda bir Samsung Galaxy X geleceği yönünde olduğunu belirtelim.

Galaxy S8, Galaxy S8 Edge, Note 7 ve Note 7 Edge ile birlikte gelecek yıl gelişen teknolojinin son ürünü olan Galaxy X’i tanıtmayı planlayan Samsung bir süre önce bükülebilir ekranlı telefonlarla ilgili yeni bir patent almıştı. Sızdırılan tasarım görsellerinde cihazın donanım ekipmanları ve bataryası alt ve üst tarafa konumlandırılarak orta kısımda boşluk bırakılmış gibi görünüyordu, son görsel ise rulo yapıdaki bir cihazı gösteriyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK