Samsung Galaxy S8’in Yazılımını Geliştirmeye Başladı

Samsung Galaxy S8’in Yazılımını Geliştirmeye Başladı

0
PAYLAŞ

Galaxy Note 7 ile hayranlarını büyük bir hayal kırıklığına uğratan Samsung, yeni amiral gemisi modeli için çalışmalarına çoktan başladı bile. Galaxy S serisinin yeni lideri Galaxy S8’in yazılım çalışmalarına Samsung hız vermiş durumda.

Galaxy S8 uzun süredir gündemde olan firmanın kendi ürettiği Exynos 8895 işlemci ile karşımıza çıkacak.  İşlemci yüksek performans vermesine rağmen düşük güç tüketimini hedefleyecek. Kaynağa göre Exynos 8895 maksimum 5 watt güç tüketimi sağlayacak şekilde optimize edilecek.

10 nm üretim sürecinde geliştirildiği iddia edilen Exynos 8895 işlemcisinin diğer Exynos işlemciler gibi sekiz çekirdekten oluşması bekleniyor.

Galaxy S8 modeline güç verecek olan Exynos 8895 işlemcisinde görüntü işleme % 70 oranla geliştirilecek. Bu durumda ise Galaxy S8’in üst düzey kamera yeteneklerine sahip olacağını gösteriyor. Kısa süre önce ortaya çıkan haberlerde telefonun 12 ve 13 megapiksel çözünürlüğünde çift arka kamera kullanacağı belirtildi. Ön kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Akıllı telefonun Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2017’de tanıtılmasına kesin gözüyle bakılırken cihazın Edge modelinin gelip gelmeyeceği merak konusu. Note 7’de olduğu gibi bir ekran kullanarak seriyi tek cihaza indirgemesi beklenen Samsung’un rakiplerinin yaptığı gibi çift kameraya sahip bir akıllı telefon tanıtması sürpriz olmayacaktır.

Gelen bilgiler arasında Edge modelinin üretilmesi halinde 4K ekranın kullanılacağı, Samsung’un yeni bir sanal asistan üzerinde çalıştığı ve kamera arayüzünün geliştirmelerle birlikte bugüne kadar ki en başarılı profesyonel kullanımı sunacağı detayları yer alıyor.

Bakalım Samsung Note 7 ile kırdığı kalpleri Galaxy S8 ile geri kazanabilecek mi.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK