Samsung Galaxy S8’den Beklenen Tüm Özellikler

Samsung Galaxy S8’den Beklenen Tüm Özellikler

0
PAYLAŞ

Samsung cephesinde tüm gözler 2017 yılı başında tanıtılması beklenen Galaxy S8’e çevrilmiş durumda. Galaxy Note 7 ile yaşanan sıkıntılı süreçten Samsung’un güçlenerek çıkmasını bekleyen Samsung fanları firmanın Galaxy S8’le gövde gösterisi yapmasını bekliyor. Bugüne kadar bu konu ile ilgili tasarımdan donanıma bir çok iddia ortaya çıktı. Galaxy S8’le ilgili beklenilen tüm özellikleri bir araya getiriyoruz.

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung amiral gemisi sınıfı olan Galaxy S serisinde bugüne kadar gerek tasarım gerek donanım açısından bir çok güncellemeyi yeni cihazlarıyla kullanıcılara sundu. Plastik yapıdan cam ve metal tasarıma geçen firma akıllı telefon pazarında Edge ekranı kavramının oluşmasının da öncüsü oldu. Galaxy S6 Edge ile başlayan tasarım S7 Edge ve Note 7 ile devam etti.

Gelecek yıl piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S8’in de yüksek ekran çerçeve oranı ve Edge ekranı ile ön plana çıkması bekleniyor. Exynos serisinin en güncel işlemcisinin kullanılması beklenilen cihazda 6GB RAM’in kullanılması muhtemel. Ön yüzeyi ekrandan oluşması beklenen cihazın bugüne kadar kullanılan fiziksel ana menü tuşu yerine dokunmatik bir tuşla ve optik parmak izi sensörü ile gelmesi bekleniyor.

4K ekran seçeneği de konuşulan cihazın QuadHD çözünürlükle gelmesi muhtemel. Ayrıca Samsung yeni cihazında Siri ve Cortana gibi kendine has akıllı asistana yer verecek gibi görünüyor. Bixby adı ile geleceği belirtilen bu asistan bir çok uygulama ile çok verimli bir şekilde çalışabilecek. İris tarayıcısı ve gelişmiş arka kamera diğer detaylar arasında yer alıyor.

Bakalım Samsung MWC 2017’de yeni cihazıyla şov yaparak sadık müşterilerine Note 7’nin acısını unutturabilecek mi.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK