Samsung Galaxy S8 Ve S8 + Kırmızı Ekran Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı!

Samsung Galaxy S8 Ve S8 + Kırmızı Ekran Sorunu İçin Güncelleme Yayınladı!

0
PAYLAŞ

Kısa bir süre önce yeni amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ı tanıtan Samsung cihazlarla ilgili ilk geri bildirimleri almaya başladı. Özellikle Asya pazarında satışa sunulan cihazlarda kullanıcılar ekranın zamanla kızıl bir görünüme döndüğünü rapor ettiler. Note 7 ile sıkıntılı bir süreç yaşan Samsung bu kez işi sıkı tutarak Samsung Galaxy S8 ve S8+ için bir güncelleme yayınladı.

Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtılan Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ özellikle tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Donanım olarak beklenildiği gibi üst seviye olan cihazların en belirgin özelliği ise neredeyse çerçevesiz ekranları. Geçmiş Galaxy S serilerinin aksine bu kez iki cihazında da kavisli edge ekranını kullanan firmanın S8+ olarak adlandırdığı cihazı Note serisinin yeni sürümü olarak adlandırılsa da Samsung daha önce de Galaxy S serisindeki cihazların + yani Plus sürümlerini piyasaya sürmüştü.

Cihazın kullanıcılara ulaşması ile birlikte bir takım sorunlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Bu sorunların en dikkat çekici olanı ise ekranda zamanla oluşan kırmızılaşma sorunu. Neredeyse tamamı ekran olarak görülen bir cihazda böyle bir sorun tabii çok rahatsız edici. Sorunu yaşayanların sayısının artması ile birlikte Samsung ilk hamlesini yaparak 426MB boyutunda XXU1AQDG sürümlü bir güncelleme yayınladı.

Bölgesel önceliklerle birlikte tüm cihazlar için indirilebilir hale gelecek olan güncellemenin akabinde sorunun giderilip giderilmeyeceği ise merak konusu. Fakat görünen o ki Note 7 ile sıkıntılı bir süreç yaşayan Samsung bu kez işi sıkı tutmaya kararlı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK