Samsung Galaxy S8 Optik Parmak İzi Sensörü İle Geliyor

Samsung Galaxy S8 Optik Parmak İzi Sensörü İle Geliyor

0
PAYLAŞ

Samsung’un merakla beklenen ve bir çok açıdan firmanın ilklerini barındırması beklenilen yeni amiral gemisi Galaxy S8 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiler cihazın optik parmak izi sensörüne sahip olacağını gösteriyor.

Galaxy S8 uzun süredir gündemde olan firmanın kendi ürettiği Exynos 8895 işlemci ile karşımıza çıkacak.  İşlemci yüksek performans vermesine rağmen düşük güç tüketimini hedefleyecek. Kaynağa göre Exynos 8895 maksimum 5 watt güç tüketimi sağlayacak şekilde optimize edilecek.

10 nm üretim sürecinde geliştirildiği iddia edilen Exynos 8895 işlemcisinin diğer Exynos işlemciler gibi sekiz çekirdekten oluşması bekleniyor.

Galaxy S8 modeline güç verecek olan Exynos 8895 işlemcisinde görüntü işleme % 70 oranla geliştirilecek. Bu durumda ise Galaxy S8’in üst düzey kamera yeteneklerine sahip olacağını gösteriyor. Kısa süre önce ortaya çıkan haberlerde telefonun 12 ve 13 megapiksel çözünürlüğünde çift arka kamera kullanacağı belirtildi. Ön kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Yeni nesil işlemcinin Geekbench puanlarına gelince ise ; Exynos 8895 tek çekirdekte 2.301, çoklu çekirdekte 7.019 puan almayı başarıyor. Ezeli rakibi olan Apple’nin yeni çıkan telefonu iPhone 7 Plus aynı testten 3.233 ve 5.363 puan almayı başarmıştı.

Tüm bunların yanında cihazın sahip olacağı teknolojiler ile ilgili bilgiler de gelmeye devam ediyor. Son iddialara göre cihaz optik parmak izi sensörü ile gelecek gibi görünüyor.

Bu sensör mevcut parmak izi sensörleri bir yana Xiaomi’nin kullandığı ultrasonik parmak izi sensöründen de oldukça hızlı ve güvenli. Cam bir yapı altında çalışan bu parmak izi sensörünün cihazın ön bölmesinde ekrana entegre olarak yerleştirilme ihtimali de söz konusu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK