Samsung Galaxy S8 İle Gelecek Asistanın Adı Bixby Olabilir

Samsung Galaxy S8 İle Gelecek Asistanın Adı Bixby Olabilir

0
PAYLAŞ

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung bu günlerde gelecek amiral gemisi modeli için hummalı bir çalışma yapıyor. Note 7 ile yaşadığı krizi kullanıcılara unutturma konusunda kararlı olduğu gözlenen firmanın gelecek amiral gemisi Galaxy S8 özel kişisel asistanı ile gelecek. Son sızıntılara göre de bu asistanın ismi Bixby olabilir.

Google Now (yeni adıyla Google Asistan), Siri, Cortana gibi akıllı telefonlarda yer alan kişisel asistanlar ülkemizde çok verimli kullanılamasa da akıllı telefonlar için son dönemde özel bir yere sahip. Kimi kullanıcılar bu kişisel asistanları eğlence amaçlı kullanırken diğer grup ise işlerini kolaylaştırmak adına kişisel asistanlardan faydalanıyor. Google Pixel serisi ile daha verimli ve fonksiyonel bir hal alan Google Asistan’ın ise en büyük rakibi kuşkusuz Siri. Cortana ise Windows Mobile işletim sistemine sahip cihazların pazarda kendilerine çok fazla yer edinememesi dolayısıyla bir hayli geride kalıyor.

Samsung da 2017 yılında tanıtmaya hazırlandığı yeni amiral gemisi modeli için çalışmalarını sürdürüyor. Yüksek ekran gövde oranına sahip olacağı belirtilen cihaz ayrıca optik parmak izine de sahip olacak gibi görünüyor.

Son gelen bilgiler ise Samsung’un yeni amiral gemisinde kendi geliştirdiği bir kişisel asistanın yer alacağı yönünde. Tamamen Samsung tarafından geliştirileceği için bu asistanın işlevsellik konusunda rakiplerinin gerisinde kalmayacağı belirtiliyor. Bixby adı verileceği söylenen asistan şuanda geliştirme aşamasında. S Voice asistan ile beklediğini bulamayan firmanın Bixby ile farklılık oluşturacağı belirtiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK