Samsung Galaxy S8 26 Şubat 2017’de Geliyor

Samsung Galaxy S8 26 Şubat 2017’de Geliyor

0
PAYLAŞ

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy S serisinin yeni üyesini tanıtmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Galaxy S8 firmanın Note 7 ile birlikte yaşadığı hayal kırıklıklarını unutturacak gibi görünüyor. Son sızıntılara göre cihaz 26 Şubat 2017’de tanıtılacak gibi görünüyor.

samsung-galaxy-s8-scroll-com-tr

Galaxy S8 uzun süredir gündemde olan firmanın kendi ürettiği Exynos 8895 işlemci ile karşımıza çıkacak.  İşlemci yüksek performans vermesine rağmen düşük güç tüketimini hedefleyecek. Kaynağa göre Exynos 8895 maksimum 5 watt güç tüketimi sağlayacak şekilde optimize edilecek.

10 nm üretim sürecinde geliştirildiği iddia edilen Exynos 8895 işlemcisinin diğer Exynos işlemciler gibi sekiz çekirdekten oluşması bekleniyor.

Galaxy S8 modeline güç verecek olan Exynos 8895 işlemcisinde görüntü işleme % 70 oranla geliştirilecek. Bu durumda ise Galaxy S8’in üst düzey kamera yeteneklerine sahip olacağını gösteriyor. Kısa süre önce ortaya çıkan haberlerde telefonun 12 ve 13 megapiksel çözünürlüğünde çift arka kamera kullanacağı belirtildi. Ön kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Yeni nesil işlemcinin Geekbench puanlarına gelince ise ; Exynos 8895 tek çekirdekte 2.301, çoklu çekirdekte 7.019 puan almayı başarıyor. Ezeli rakibi olan Apple’nin yeni çıkan telefonu iPhone 7 Plus aynı testten 3.233 ve 5.363 puan almayı başarmıştı.

Akıllı telefonun Barcelona’da düzenlenecek olan MWC 2017’de tanıtılmasına kesin gözüyle bakılırken cihazın Edge modelinin gelip gelmeyeceği merak konusu. Note 7’de olduğu gibi bir ekran kullanarak seriyi tek cihaza indirgemesi beklenen Samsung’un rakiplerinin yaptığı gibi çift kameraya sahip bir akıllı telefon tanıtması sürpriz olmayacaktır.

Gelecek yılın 4K ekrana sahip akıllı telefonlar için başlangıç yılı olması da muhtemel. Bu da daha başarılı kullanım süreleri vadeden bataryaları kaçınılmaz kılıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK