Samsung Galaxy S8 %90’ın Üzerinde Ekran Gövde Oranı İle Gelebilir

Samsung Galaxy S8 %90’ın Üzerinde Ekran Gövde Oranı İle Gelebilir

0
PAYLAŞ

Samsung cephesinde tüm gözlerin çevrildiği Galaxy S8’den haberler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce Xiaomi Mi MIX ile karşımıza çıkan %90’ın üzerinde ekran gövde oranı herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Görünen o ki Samsung da bu orana yakın ekran gövde oranı içeren OLED ekranla Galaxy S8’i tanıtmaya hazırlanıyor.

Yine kısa bir süre önce gelen bilgilere göre Galaxy S8 modeline güç verecek olan Exynos 8895 işlemcisinde görüntü işleme % 70 oranla geliştirilecek. Bu durumda ise Galaxy S8’in üst düzey kamera yeteneklerine sahip olacağını gösteriyor. Kısa süre önce ortaya çıkan haberlerde telefonun 12 ve 13 megapiksel çözünürlüğünde çift arka kamera kullanacağı belirtildi. Ön kamera ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Galaxy S8 uzun süredir gündemde olan firmanın kendi ürettiği Exynos 8895 işlemci ile karşımıza çıkacak.  İşlemci yüksek performans vermesine rağmen düşük güç tüketimini hedefleyecek. Kaynağa göre Exynos 8895 maksimum 5 watt güç tüketimi sağlayacak şekilde optimize edilecek.

Optik parmak izi sensörü içereceği belirtilen cihazın tasarımının ağırlıklı olarak cam malzeme olması bekleniyor. Bunun yanı sıra ekran gövde oranı konusunda da Samsung teknolojisini sonuna kadar kullanmaya kararlı. Bir çok kullanıcı tarafından beklenilen tasarım olan yüksek ekran gövde oranı Xiaomi Mi MIX’in ardından Galaxy S8 ile de karşımıza çıkabilir.

Galaxy Note 7 sorununun ardından bu tür problemlerin üstesinden gelebilecek kadar büyük bir firma olduklarını belirten Samsung yetkilileri görünen o ki S8 ile taraflı tarafsız herkesin ilgi odağı olabilmek için elinden geleni yapıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK