Samsung Galaxy S7’ye Nasıl Root Yapılır?

Samsung Galaxy S7’ye Nasıl Root Yapılır?

0
PAYLAŞ

Samsung Galaxy S7’ye nasıl root yapılır? Bu rehberimizde Samsung’un 21 Şubat’ta tanıttığı Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’e nasıl root yapıldığını anlatıyoruz.

samsung-galaxy-s7

Herhangi bir Android akıllı telefonda; sistemin yönetici izinlerine erişebilmek, akıllı telefonu dilediğiniz şekilde kişiselleştirmek ve bazı özellikleri aktif hale getirmek için root işlemi yapmak gerekiyor. Geçtiğimiz dönemlerde birkaç akıllı telefon üzerinden root işleminin nasıl yapıldığını anlatmıştık. Son olarak Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için root’un nasıl yapıldığını anlatıyoruz. Ancak; işlemlere başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç detay var.

Root, Garanti Kapsamı Dışında

Android akıllı telefonlar, varsayılan olarak üreticilerin özel ROM’larıyla geliyor. Ancak, daha sonradan bu ROM’ları özelleştirmek mümkün. Root işlemi gerçekleştirilerek az önce de belirttiğimiz şekilde akıllı telefonların yönetici izinleri ele alınabiliyor. Böylece akıllı telefonlarda varsayılan olarak gelen uygulamalar kolay şekilde kaldırılabiliyor ve yine farklı hususta kişiselleştirme yapılabiliyor.

Ancak, bu işlemin en büyük dezavantajı, root işleminden sonra akıllı telefonunuzun garanti kapsamı dışına çıkması. Üretici şirketler, varsayılan olarak gelen ROM’un sistemden silinmesinden sonra, akıllı telefonlarda oluşabilecek herhangi bir hataya ve soruna dair teknik serviste cevap vermiyor. Yani kısaca root işlemi, garanti kapsamı dışında yer alıyor.

Yedekleme

İşleme başlamadan önce mutlaka akıllı telefonunuzdaki verilerinizin yedeğinizi almanız gerekiyor. Daha sonrasında Odin, USB sürücü ve Root dosyalarını edindikten sonra root yapmaya hazırız.

Root işleminin nasıl yapıldığına bakalım.