Samsung Galaxy S7 Ve Galaxy S7 Edge’de Sony IMX260 Sensör Yer Alıyor

Samsung Galaxy S7 Ve Galaxy S7 Edge’de Sony IMX260 Sensör Yer Alıyor

0
PAYLAŞ

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de Sony IMX260 kamera sensörü kullanılıyor. Sony IMX260, Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’de yüksek performans sergiliyor.

samsung-galaxy-s7-kamera-sensörü

Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S7’ye dair haberler gelmeye devam ediyor. Dün gerçekleştirilen Samsung Unpacked etkinliği sırasında tanıtımı yapılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in kamerasına dair ayrıntılar da ortaya çıktı. Her iki modelde de kullanılan 12 MP’lik kameranın Sony üretimi IMX260 olduğu da ortaya çıktı. Düşük ışıkta yüksek performans sunan bu kamera sensörü, testlere göre görüntü işleme konusunda da farkını ortaya koyuyor.

1/2.5 inç’lik IMX260 sensörünün Galaxy S6’daki arka kamera sensörüne oranla %95 oranında daha fazla ışık topladığı belirtiliyor. Bu sayede az önce de ifade ettiğimiz gibi düşük ışıktaki performans üst seviyelere çıkmış oluyor. Ayrıca fotoğraf ve video çekimde otomatik odaklanma sistemi de bu sensör sayesinde önemli bir oranda hızlanmış durumda.

Ayrıca yeni nesil Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde Lucky CS47L91 ses yongası kullanılmış. Bu da özellikle kullanıcıların yüksek şiddetli, berrak ve temiz sesler duymasını sağlıyor. Yani kısaca Samsung’un en yeni akıllı telefonları, daha gelişmiş bir ses deneyimini de kullanıcılara sunuyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK