Samsung Galaxy S7’de Ortaya Çıkan 5 Sorun ve Çözümü

Samsung Galaxy S7’de Ortaya Çıkan 5 Sorun ve Çözümü

0
PAYLAŞ

Pil Tüketiminde Dengesizlik

galaxy s7 buton

Geçici çözümler:

Eğer konum bulma (GPS) açıksa bu pilinizin büyük bir kısmını harcayacaktır. Bildirim menüsünden bu özelliği devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Ayarlar uygulamasından ekran menüsünü seçerek “Always on” özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

Eğer ekran parlaklığı otomatik olarak ayarlanıyorsa Galaxy S7’nin sensörleri sürekli açık olacağı için batarya kullanımınızı önemli ölçüde etkileyecektir. Bunun için ekran parlaklığını manuel olarak azaltabilirsiniz.

Ayarlardan güç tasarruf modunu kullanmayı deneyebilirsiniz.

Uygulamaların arka planda kullandığı veri kullanımını azaltmak için Ayarlar uygulamasından Veri kullanımı, Arka plan verileri seçeneklerini seçebilirsiniz.

Potansiyel çözümler:

Piliniz çabuk tükeniyorsa bunun bir faktörü de uygulamaların gereksiz yere pil tüketmesi olabilir. Ayarlar menüsünden sırasıyla Pil, Pil Kullanımı menülerine girerek çok pil tüketen uygulamaları bulabilirsiniz.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmeden önce soft format seçeneğine başvurabilirsiniz. Ayarlar uygulamasından Yedekleme ve sıfırlama, Ayarları sıfırla adımını uygulayarak uygulamaları silmeden sorunu çözmeye çalışabilirsiniz.

Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekiyor. Ayarlar, Yedekleme ve sıfırlama, Fabrika ayarlarına sıfırlama, Cihazı sıfırla adımlarını uygulayarak Galaxy S7’nizi fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK