Samsung Galaxy S7’de Ortaya Çıkan 5 Sorun ve Çözümü

Samsung Galaxy S7’de Ortaya Çıkan 5 Sorun ve Çözümü

0
PAYLAŞ

Wi-Fi Bağlantı Sorunları

galaxy s7 wifi

Geçici çözümler:

Bazı durumlarda Bluetooth ağları Wi-Fi bağlantı sorununu tetikleyebiliyor. Bluetooth’u açıp kapayarak tekrar bir ağa bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Bluetooth’dan kaynaklı bağlantı sorunu 5 GHz destekli 802.11ac protokolünü desteklemeyen modemlerden dolayı da kaynaklanabilir. 

Potansiyel çözümler:

Cihazı kapatıp yeniden açmayı deneyin.

Ayarlar uygulamasından Kablosuz ağlar bölümünü seçip bağlanamadığınız ağın üstüne basın. Ağı unut dedikten sonra geri dönün ve kablosuz ağa yeniden bağlanmaya çalışın.

Ağ ayarlarını fabrika ayarları seviyesine getirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar uygulamasından “Yedekleme ve sıfırlama” menüsüne girip sırasıyla ağ ayarlarını sıfırla ve ayarları sıfırla adımlarını uygulamanız gerekiyor.

Ayarlar uygulamasının kablosuz menüsüne girerek sağ üst köşedeki açılır menüye girin. Buradaki akıllı ağ anahtarı seçeneğinin kapalı olduğundan emin olun.

Eğer bağlantınız sık sık kesiliyorsa Ayarlar uygulamasına girerek sırasıyla Kablosuz, Diğer menüsünden uyku sırasında kablosuz ağları açık tut seçeneğini her zaman olarak ayarlayın.

İndirilebilir durumda bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.

Kalabalık bir ağı kullanmayı deniyor olabilirsiniz. Wifi Analyzer uygulamasını çalıştırarak ağın yoğunluğunu kontrol edin.

Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekiyor. Ayarlar, Yedekleme ve sıfırlama, Fabrika ayarlarına sıfırlama, Cihazı sıfırla adımlarını uygulayarak Galaxy S7’nizi fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Eğer bu da işe yaramazsa muhtemelen cihazınızda donanımsal bir problem olabilir, bunun için yetkili servise başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK