Samsung Galaxy S5 Yüzünden Dava Açtı

Samsung Galaxy S5 Yüzünden Dava Açtı

0
PAYLAŞ

Samsung yeni akıllı telefonu Galaxy S5’i sert bir şekilde eleştiren medyaya savaş açıyor

Samsung Galaxy S5 neredeyse son kullanıcı ile buluşmak üzere. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de 11 Nisan Cuma günü satışa sunulacak olan üst seviye akıllı telefon, satış furyası başlamadan önce özellikle de basından olmak üzere büyük darbe yedi. Birden fazla mecra üzerinden negatif eleştiri yağmuruna tutulan Galaxy S5, donanımsal özellikleri ile bir kesimde büyük heyecan oluşturuken, bazı çevrelerde ise hayal kırıklığına neden oldu. Bunu fırsat bilen bazı basın kuruluşları ise Samsung’un yeni akıllı telefonunu yerden yere vurmaya başladı.

Bu isimlerden bir tanesi de ETNews adlı yazılı medya kuruluşu. ETNews, Galaxy S5’in ön incelemelerinde oldukça sert bir üslup takınarak, cihazın büyük bir başarısızlık olabileceğine değindi. Bu eleştiriyi daha öteye taşınan isim, Samsung’un çalışanlarını reklam projelerinin yetişmesi için standart iş saatlerinden çok daha ötesinde çalıştırdığını, buradaki kitlenin her açıdan kötüye kullanıldığı yazmış.

 

samsung_court_scroll

 

 

ETNews’un en büyük eleştirisi ise Galaxy S5’in kamerası üzerine olurken, Samsung’u bu derece kızdıran taraf da bu olmuş! Bu durumdan oldukça rahatsız olan Güney Koreli dev, bu haberlerin gerçeği kesinlikle yasıtmadığını ve hepsinin birer iftira olduğunu duyurarak savunmaya geçti.

Yalanlama ile sınırlı kalmayan Samsung, işi daha ileri bir boyuta taşıyarak ETNews’u mahkemeye verdi. Güney Kore Basın Denetim kurumuna şikayet edilen medya kuruluşundan maddi zararları telafi etmesi için yaklaşık olarak 300 bin dolar talep edildi.

Davanın büyük olasılıkla Samsung lehine sonuçlanacağı tahmin ediliyor.

Samsung Galaxy S5  Satışa Çıkıyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK