Samsung Galaxy S3 Mini’nin Ekranı Ne Kadar Başarılı?

Samsung Galaxy S3 Mini’nin Ekranı Ne Kadar Başarılı?

1
PAYLAŞ

Son günlerin en gözde akıllı telefonlarından olan Galaxy S3 Mini’nin 4inçlik ekranı ne kadar başarılı? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler:

Samsung  Galaxy S3 Mini uygun fiyatı ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi manada ilgi görüyor. Samsung’un 4inçlik Super AMOLED ekran ile tanıttığı telefonun ekran çözünürlüğü ise 800×480 piksel. Bunlar şu ana kadar bildiğimiz şeylerdi. Peki ekranın detaylarına indiğimizde neler karşımıza çıkıyor?

PPI Değeri ve Konstrast Oranı

Samsung Galaxy S3 Mini’nin ekranı 233PPI değer üretiyor. Bu üst düzey akıllı telefonlar ile karşılaştırıldığında düşük bir değer belki ancak genel kullanımda sorun teşkil edebilecek bir husus değil. S3 Mini’de dayanıklılığı ile ön plana çıkan PenTile matrix ekran yer alıyor. Bu ekran Galaxy S3’te de kullanılmıştı.

Contrast oranlarına baktığımızdaysa Galaxy S3 Mini’nin üst düzey modellerden hiç de aşağı kalır bir performans sergilemediğini görüyoruz. Özellikle iPhone 4S ile eşdeğer sonuçlar söz konusu

galaxy_s3_mini_haber2

Aşağıda yer alan görselde ise laboratuar ortamında S3 Mini’nin ekranına mikroskop ile bakıldığında ortaya çıkan görüntü yer alıyor. Sağda Galaxy S3 Mini, solda ise Galaxy S3.

samsung_galaxy_s3_mini_haber11

Ekran konusunda da tatminkar bir performans sergileyen Samsung Galaxy S3, üst düzey rakiplerinden pek de aşağı kalmıyor.

Supermini Sınıfının En Çevreci Otomobilleri

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

1 YORUM

  1. üsteki liste neye göre düzenlenmiş anlamadım açıkcası en başarılı ekran şimdi nokia 808mi oluyor biraz daha açıklayıcı olurmusunuz özellikle 808 ekranı konusunda çok eleştirilmişti…

BİR CEVAP BIRAK