Samsung Galaxy Note 7’nin Üretimini Geçici Olarak Durdurdu

Samsung Galaxy Note 7’nin Üretimini Geçici Olarak Durdurdu

0
PAYLAŞ

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung’un uzun süredir başını ağrıtan Note 7 sorunu devam ediyor. Yenilenen cihazlarda da patlama sorununun ortaya çıkmasından sonra firma Galaxy Note 7 üretim ve sevkiyatını geçici olarak durdurdu.

Galaxy Note 7 daha piyasaya sürülmeden aylar öncesinde gündemi meşgul etmeyi başarmıştı. Firmanın S7 ve S7 Edge ile yakaladığı başarıyı devam ettirmek ve isim bütünlüğü sağlamak adına Note 6’yı es geçerek Note 7 ismiyle bir cihaz piyasaya sürmesi ilk sürprizdi. Akıllı telefon pazarında iris tarayıcısına sahip olan ilk cihaz olma özelliğini taşıyan Note 7 şık tasarımı, yenilenen S-Pen özellikleri ile ön plana çıktı.

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tanıtımının gündemde iyice kendini hissettirdiği bir dönemde Galaxy Note 7’yi piyasaya süren Samsung, cihazın karşılaştığı ilgiden oldukça memnundu. Her şey bu kadar güzel giderken birden ortaya çıkan patlama sorunu bir anda ivmeyi terse çevirdi.

Şarj esnasında patlayan bir Note 7’de ilk kez gündeme gelen problem bir anda artmaya başladı. Bir çok vakanın ardından Samsung cihazların bataryalarında bir sorun olduğunu, hatalı seriye ait tüm cihazların değiştirileceğini ya da dileyen kullanıcının cihazını iade edebileceğini açıkladı.

Gayet başarılı bir şekilde devam eden iade ve değişim sürecine yenilenmiş cihazların patlama sorunu bir anda balta vurdu. Ve Samsung geçici olarak cihazın üretimini ve yeni serinin sevkiyatını durdurdu.

Anlaşılan o ki Samsung konu üzerinde ciddi bir araştırma ve çalışma yaparak yeni sürprizlere mahal vermemek istiyor. Bakalım süreç nasıl devam edecek.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK