Samsung Galaxy Note 7 Güncellemesi İle Birlikte Güvenli Modellere Yeşil Pil İkonu...

Samsung Galaxy Note 7 Güncellemesi İle Birlikte Güvenli Modellere Yeşil Pil İkonu Geldi

0
PAYLAŞ

Samsung’un başını ağrıtan Galaxy Note 7’de ortaya çıkan patlama sorunu ardından firma cihazların iade ve değişim sürecini başlattı. Bu süreç devam ederken hangi cihazın problemsiz hangi cihazın sorunlu olduğunu anlamak için bir güncelleme yayınlayan firma güvenli serideki cihazlarda yer alan batarya ikonunu yeşil renge çevirdi.

5.7 inç büyüklüğünde QuadHD yani 2K çözünürlükte bir ekrana sahip. Firmanın kendi ürettiği Exynos işlemcilerin son sürümü Exynos 8 Octa 8890 cihazın kalbinde yer alıyor. S7 Edge’de de olduğu gibi 12MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilen f/1.7 diyafram açıklığına sahip arka kamera ve 5MP yine f/1.7 diyafram açıklığı bulunan arka kamera Note 7’de de yer alıyor. 3500mAh bataryası bulunan Note 7 hızlı şarj ve kablosuz şarj desteğine de sahip. Android 6.0.1 Marshmallow ile gelen cihaz kısa süre sonra Nougat güncellemesini de alacak.

Şarj olurken patlayan iki tane Note 7 Samsung’u alarm durumuna soktu. Şirket, telefonlarda kronik bir problem olduğunu yaptığı testler sonrasında da gördü. Sorunun yazılım güncellemesi ya da farklı bir şekilde çözümü olmadığı için Samsung’un tek şansı cihazlar toplatmak oldu. Kısa sürede 400 bin gibi önemli satış rakamlarına ulaşan telefonun toplatılması hiç şüphesiz ki Samsung’u milyar dolar zararlara uğratacak.

Cihazın tanıtımının ardından beğeni toplayan cihaz için işler patlama haberlerinin ardından kötü gitmeye başlamış, firma sorunlu seriyi değiştirme ya da iade alma kararı vermişti. Bu durumun akabinde artış gösteren patlama haberleri firma yetkililerine göre manüplasyondan ibaret. Samsung cephesinden yapılan açıklamada bu sorunu baz alarak art niyetli ve asılsız haberlerin yapıldığı, kasten zarar verilen cihazlarla firmanın başarısının karalanmak istediği belirtiliyor. Fakat son günlerde konu üzerinde yoğun araştırmalar yapan yetkililer Note 7’nin iPhone 7 Plus’tan önce piyasaya sürülmesi için gerekli kontrollerin eksik yapılarak denetimde yaşanan aksaklık nedeniyle bu soruna açık kapı bırakıldığını belirtiyor.

Tüm bu gelişmelerin akabinde Samsung da hatalı olan Note 7 serilerini daha kolay tespit edebilmek adına bir güncelleme yayınlayarak arızalı olmayan cihazların batarya ikonlarının yeşil renge çevrilmesini sağladı. Note 7 kullanıcısıysanız ve bu güncellemeyi aldıktan sonra batarya ikonu yeşil renge döndüyse içiniz rahat olabilir çünkü cihazınızda herhangi bir sorun yok. Eğer güncelleme sonrası batarya ikonu eskisi gibi gri ise cihazınızı hemen kapatın ve değişim süreci tamamlanana kadar kullanmayın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK