Samsung Galaxy J2 (2016) Ve Galaxy J Max Tanıtıldı

Samsung Galaxy J2 (2016) Ve Galaxy J Max Tanıtıldı

0
PAYLAŞ

Samsung’un orta seviye cihazı Galaxy J2’nin güncel sürümü ve J Max Hindistan’da duyruldu. Galaxy J2’de en çok dikkat çeken özelliklerin başında kısa bir süre önce sızdırılan Smart Glow yani yeni akıllı bildirim ışığı geliyor.

samsung-galaxy-j2-2016

Samsung J2 5 inç HD Super AMOLED ekran, 1.5Ghz hızında çalışan Spreadtrum SC8830 dört çekirdekli işlemci, 1.5GB RAM ve 8GB dahili hafıza, MicroSD kart desteği, 2600mAh batarya ve 5MP arka kamera ile geliyor. LTE desteği de bulunan cihaz arka kamerasının çevresinde bulunan Smart Glow ile dikkat çekiyor.

Akıllı parıltı adını taşıyan bu yeni bildirim ışığı sayesinde uyarılar daha da kişiselleştirilebilecek ve daha eğlenceli ve dikkat çekici bir hal alacak gibi görünüyor. Hali hazırda Edge ekranına sahip modellerinin bu kavisli ekranını da bildirim paneli olarak kullanan Samsung cihazların en çok yüz üstü durduğunu düşünmüş olacak ki yeni bildirim ışıklarını cihazın arka tarafına, kameranın etrafına konumlandırmayı düşünüyor.

Yeni bildirim ışığının iki temel fonksiyonu bulunuyor bunlardan birincisi beklenildiği üzere cihazla alakalı herhangi bir bildirimde ışıklı uyarı verilmesi, bir diğeri de akıllı telefonunun arka kamerası ile selfie çekenlere aydınlatma aracılığı ile yardım etme.

Standart bildirim ışığının aksine Smart Glow hava durumu,cihazın hafıza doluluk uyarısı,pil düşüklüğü uyarısı gibi farklı konularda da kendine has uyarılara sahip.

Galaxy J Max ise 7 inç boyutunda WXGA ekran, 1.5 GHz hızında bir Spreadtrum SC8830 dört çekirdekli işlemci, 1.5GB RAM, MicroSD kart desteğine sahip dahili 16GB hafıza ve 4000mAh bataryaya sahip. J Max LTE desteğine sahip ve Android 5.1’le piyasaya sürülüyor. Temmuz sonunda satışa çıkacak cihazların fiyatlarının da bir hayli uygun olacağı söyleniyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK