Samsung Galaxy Grand Prime Grace UX Arayüzü İle Geliyor

Samsung Galaxy Grand Prime Grace UX Arayüzü İle Geliyor

0
PAYLAŞ

Samsung’un piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy Grand Prime, Galaxy Note 7’de karşımıza çıkan Grace UX arayüzü ile karşımıza çıkacak.

galaxy-grand-prime-2-scroll-com-tr

Samsung’un orta segmentte konumlandırdığı akıllı telefonu Grand Prime, 5 inç boyutunda FullHD çözünürlüğe sahip ekranla geliyor. 1.5 GB RAM’i bulunan cihazın işlemcisi 1.4 GHz hızında çalışıyor. Cihazın arka tarafında 8 MP çözünürlükte fotoğraflar çekebilen kamera yer alırken 5 MP selfie kamerası da cihazın ön yüzünde yer alıyor. Cihaz Android 6.0.1 Marshmallow ve Grace UX arayüzü ile karşımıza çıkacak.

Samsung’un yıllardır alıştığımız arayüzü TouchWiz’in akabinde karşımıza Note 7 ile çıkan Grace UX arayüzü Google’ın Material Design adı verdiği tasarıma çok daha yakın. Sade bir yapıya sahip arayüz kullanım kolaylığı açısından önemli iyileştirmeler içeriyor. Yenilenen bildirim paneli, güncellenen ayarlar menüsü ve mavi ışık filtresi önemli yenilikler olarak karşımıza çıkıyor.

Akıllı telefon pazarında cihazlarla birlikte arayüzler de rekabet içerisinde. HTC’nin Sense arayüzü bu konuda yıllardır en beğenilen arayüzler arasında yer alıyordu. Samsung’un TouchWiz arayüzü ise karmaşık olduğu ve cihazın ön belleğinde ve dahili hafızasında çok fazla yer işgal ettiği için eleştiriliyordu. Her yıl tanıttığı yeni akıllı telefonları ile arayüzünü yenileyen Samsung’un Note 7 ile birlikte karşımıza çıkarttığı Grace UX arayüzü bir çok kullanıcı tarafından beğenildi.

Note 7 her ne kadar patlama gibi önemli bir sorunla boğuşsa da yenilenen cihazlarından bir çok kullanıcı oldukça memnun. Tabii bunda yeni arayüzün de etkisi büyük. Galaxy Grand Prime da bu arayüzle karşımıza çıkacak ve bu Samsung’un beğenilen arayüzünü daha çok göreceğimiz anlamına geliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK