Samsung Galaxy C10’un Tasarım Detayları Belli Oluyor!

Samsung Galaxy C10’un Tasarım Detayları Belli Oluyor!

0
PAYLAŞ

Çift kameralı akıllı telefon beklentisini karşılamaya hazırlanan Samsung bu özelliğe sahip ilk akıllı telefonunu yani Galaxy C10’u çok yakında tanıtmaya hazırlanıyor. Galaxy Note 8’in konuşulmaya başlandığı bu günlerde Samsung yeni teknolojilerini C10 üzerinde tecrübe etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

Bir çok kişinin Galaxy S8 ve S8+’tan beklediği çift arka kamera Samsung’un orta üst segmentte yer alan akıllı telefonlarının yer aldığı C serisi ile gelecek gibi görünüyor. Tasarımı sızdırılan Galaxy C10 firmanın bu alanda bir ilki barındıran cihazı olabilir. Hatta öyle ki cihazın tasarım çizimleri bile sızdırılmış durumda. Cihazın metal kasaya sahip olduğu ve arka tarafında alt alta konumlandırılmış çift kamera görülüyor.

Cihazın çizimlerinde ayrıca USB Type-C girişi ve 3.5mm kulaklık girişinin yer aldığı açıkça görülürken şık tasarım firmanın 2017 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy A serisini anımsatıyor.

Apple iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi ikinci kameranın optik yakınlaştırma özelliğine sahip olacağı, fakat rakiplerinin aksine 3x yakınlaştırma yapabileceği belirtiliyor. Günümüzde neredeyse bir çok amiral gemisinde standart hale gelen çift arka kamera aslında dikkat çekici bir şekilde HTC One M8 ile karşımıza çıkmıştı. Bugün de kullanılan derinlik efektini kullanıcılara sunan bu çift arka kameradan HTC biraz kolay vazgeçti. HTC One M8’den yıllar sonra bu kez LG, Apple ve Huawei amiral gemisi modellerinde çift arka kameraya yer verdi. Apple ve Huawei bu çift kamerayı derinlik efekti ve optik yakınlaştırma için kullanırken LG ise geniş açılı fotoğraflar ortaya çıkarmak adına kullanıcıların beğenisine sundu.

Bakalım Samsung çift arka kameraya sahip cihazını piyasaya sürerek Note 8 için bekleyenleri heyecanlandırmaya devam edecek mi.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK