Samsung Electronics Amerika Operasyon Sorumlusu : Üzgünüz!

Samsung Electronics Amerika Operasyon Sorumlusu : Üzgünüz!

0
PAYLAŞ

Samsung’da baş gösteren ve bir türlü ardı arkası kesilmeyen haberlerle her geçen gün tekrar gündeme gelen Galaxy Note 7’nin patlama sorunlarının ardından Samsung Electronics Amerika Operasyon Sorumlusu’ndan açıkama geldi : Üzgünüz!

Şarj olurken patlayan iki tane Note 7 Samsung’u alarm durumuna soktu. Şirket, telefonlarda kronik bir problem olduğunu yaptığı testler sonrasında da gördü. Sorunun yazılım güncellemesi ya da farklı bir şekilde çözümü olmadığı için Samsung’un tek şansı cihazlar toplatmak oldu. Kısa sürede 400 bin gibi önemli satış rakamlarına ulaşan telefonun toplatılması hiç şüphesiz ki Samsung’u milyar dolar zararlara uğratacak.

Cihazın tanıtımının ardından beğeni toplayan cihaz için işler patlama haberlerinin ardından kötü gitmeye başlamış, firma sorunlu seriyi değiştirme ya da iade alma kararı vermişti. Bu durumun akabinde artış gösteren patlama haberleri firma yetkililerine göre manüplasyondan ibaret. Samsung cephesinden yapılan açıklamada bu sorunu baz alarak art niyetli ve asılsız haberlerin yapıldığı, kasten zarar verilen cihazlarla firmanın başarısının karalanmak istediği belirtiliyordu.

Ardı arkası kesilmeyen olumsuz haberlerin ardından uçuşlarda bile özellikle Note 7’nin yasaklanmasının gündeme gelmesi firmayı bir hayli üzmüş olacak ki Samsung Electronics’in en çok sorun yaşadığı ülkelerin başında gelen Amerika’dan şirketin Operasyon Sorumlusu bir açıklama yaparak yaşanan büyük sorundan dolayı oldukça üzgün olduklarını ve sorunlu seride yer alan cihaz sahiplerine Note 7’lerini kullanmamalarını söyledi.

Değişim süreci devam eden cihazın şuana kadar sadece Amerika’da 130.000 adetinin değiştirildiği de notlar arasında yer alıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK