Samsung Chromebook Pro S-Pen İle Birlikte Geliyor

Samsung Chromebook Pro S-Pen İle Birlikte Geliyor

0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarında olduğu gibi hem tablet hem de bilgisayar kategorilerinde de cihazlar geliştiren Samsung’un yeni 2 in 1 adı verilen konsepte sahip Chromebook Pro modeli tanıtıldı.

samsungchromebookpro-scroll-com-tr

Chromebook Pro  12.3-inç büyüklüğünde ve 2400×1600 piksel çözünürlüğünde ekran ile karşımıza çıkıyor. 360 derece hareket edebilen menteşe düzeneğine sahip olan cihazı hem diz üstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanabilmek mümkün. 4GB RAM, 32GB dahili depolama alanı, 2 adet Cortex A72 ve 4 adet A53 çekirdekten oluşan işlemciye sahip olan cihaz kullanıcılara başarılı bir performans vaadediyor. USB Type-C portu ve microSD kart girişinin de yer aldığı cihazın öne çıkan özelliklerinden biri de akıllı kalem S-Pen’e sahip olması.

Metal kasası bulunan cihaz 1 kg ağırlığa sahip. Kasasının yanında yer alan Note serisi benzeri giriş ile S-Pen’i her an yanınızda taşımanız mümkün.

499$ fiyat etiketi ile karşımıza çıkan cihaz 2’si 1 arada tablet bilgisayar kategorisinde hem fiyat hem de özellikleri ile dikkat çekiyor.

Cihazın bir diğer detayı da adından da belli olduğu üzere Chromebook kategorisinde yer alması. Bu cihazda Google Play Store uygulamalarına erişim ve kullanım imkanına sahip olduğunuz anlamına geliyor.

Chrome OS ile çalışan cihaz firmanın Note 7 ile kullanamadığı yeni S-Pen özelliklerini ortaya koyabilmesi adına da önemli bir fırsat olarak görülüyor.

Tablet bilgisayarların kullanım oranlarının iyiden iyiye artması ile birlikte hem tablet hem diz üstü bilgisayarları piyasaya sunan firmalar arasında Samsung, Chromebook Pro ile bir adım öne çıkacak gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK