Samsung CES 2013’te Bükülebilir Ekranlarını Tanıtacak

Samsung CES 2013’te Bükülebilir Ekranlarını Tanıtacak

0
PAYLAŞ

Bükülebilir ekran teknolojileri üzerine uzunca bir süredir ciddi çalışmalar yapan Samsung, geldiği aşamayı CES 2013 kapsamında ziyaretçilere tanıtacak.

Akıllı telefon pazarının lider ismi Samsung, mobil ekran teknolojileri konusunda da ciddi çalışmalar yürütüyor. Güney Koreli teknoloji devinin kardeş şirketi olan Samsung Display, özellikle bükülebilir ekran teknolojileri konusunda dünyanın öncü isimlerinden biri.

Son iki yılda bu kapsamda bir takım ürünlerini tanıtan şirket, CES 2013 kapsamında da yine bükülebilir ekranlarını ziyaretçiler ile buluşturacak. CNET tarafından yapılan habere göre Samsung’un göstereceği en önemli ürün 5.5inçlik boyuta sahip. 1280×720 piksel çözünürlüğe ulaşabilen bu ekran, 267ppi değere sahip.

bükülebilir_ekran_haber1

Samsung’un Bu Ekranlar İçin Planı Ne?

Bükülebilir ekranlar konusunu önemsediğini her fırsatta dile getirmekten kaçınmayan Samsung, şimdilik bu ekranları üst düzey modellerinde kullanmayı planlamıyor. Haliyle Galaxy S4 hatta Galaxy S5 gibi ürünler için böylesi bir beklenti içine girmek yanlış olacaktır. Güney Koreli üreticinin en iyi ihtimalle gençlere hitap eden, eğlence odaklı yenilikçi bir akıllı telefon konsepti yaratarak pazarda yeni bir kategori açabilir ve bükülebilir ekranlar için zemin hazırlığı yapabilir.

Samsung, 2012’de Nokia’yı Geçti

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK