Samsung Bükülebilir Ekranlarını Amerika’da Üretmek İstiyor

Samsung Bükülebilir Ekranlarını Amerika’da Üretmek İstiyor

0
PAYLAŞ

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung yakın gelecekte piyasaya süreceği akıllı telefonlar için esnek ekranları Amerika’da üretmek istiyor.

samsung-esnek-ekran-scroll-com-tr

Bu yıl Galaxy S7 ve S7 Edge ile akıllı telefon pazarında oldukça güzel günler geçiren Samsung, Note 7 ile ciddi sorunlar yaşamaya başladı. Firma her ne kadar iade ve değişim kampanyaları başlattıysa da işler tam anlamıyla düzelmiş değil. Firma bir yandan bu sorunlarla uğraşırken bir yandan da geleceğin akıllı telefonlarını hazırlıyor.

Tüm gözlerin çevrildiği Samsung Galaxy S8 için şimdiden bir çok iddia gündeme geliyor. Tam manasıyla esnek ekrana sahip olacağı belirtilen cihaz bir yana dursun Samsung bükülebilir ekranların üretimi için çalışmalarına hız vermiş durumda.

Bu ekranları Amerika’da üretmek isteyen firma şimdiden gerekli izinleri ve patentleri almaya başladı bile. Uzunca bir süredir konuşulan standart hali ile 8 inç olan katlanıldığında 5 inç boyuta düşen ekrana sahip telefonlar kısa bir süre sonra ete kemiğe bürünebilir.

Galaxy Round ile bu alandaki ilk çalışmalarını yapan firma istediği başarıyı sağlayamadı. Cihaz esnek ekrandan ziyade kavisli yapısı ile ön plana çıkmıştı. Aynı şekilde LG’nin de Flex serisi ile denemelerini yaptığı kategori çok yakında tam anlamıyla farklılaşabilir.

Bu ekranlar sadece akıllı telefonlarda değil aynı zamanda tabletlerde de kullanılacak. Hatta bükülebilir ekranlar sayesinde tablet, akıllı telefon hibriti cihazlar karşımıza çıkabilir. Ayrıca Samsung’un bu ekranları Amerika’da üretmek istemesi Apple’a bir meydan okuma olarak da yorumlanıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK