Samsung Batarya Konusunda LG İle İşbirliğine Gidebilir

Samsung Batarya Konusunda LG İle İşbirliğine Gidebilir

0
PAYLAŞ

Galaxy Note 7 ile yaşadığı ciddi sorunların batarya temelli olması nedeniyle Güney Koreli Samsung yeni nesil akıllı telefonlarında batarya konusunda rakibi ve vatandaşı LG ile işbirliği yapma konusunda adımlar atıyor.

Bir süredir yaşanan akıllı telefonlardaki patlama sorununun ardında ‘batarya’ probleminin baş göstermesinin ardından Samsung yeni nesil amiral gemileri için batarya tedarikçisi arayışına girmiş durumda.

Bildiğiniz gibi akıllı telefonları ile yakından tanıdığımız bir çok uzak doğulu marka aynı zamanda diğer konularda rakiplerine parça tedariği de yapıyor. Sony kamera lensi kullanan akıllı telefonlardan tutun da panel konusunda LG ve Sharp’tan destek alan bir çok firma mevcut.

Durum böyle olunca firmalar kendileri sıfırdan bir ürünü ortaya koymak yerine hali hazırda üretim yapan firmalardan parçaları tedarik ederek üretim sürecini hızlandırıyor ve maliyetleri de düşürüyor. Apple, Samsung gibi firmalar bu durumu etkin olarak kullanmayı sürdürüyor.

Galaxy Note 7’nin tanıtım döneminin hemen ardından gündeme gelen patlama sorununa dair ilk haber şarj esnasında yaşanan olaydan dolayı gelmişti. Devam eden olayların ardından sorunun bataryadan kaynaklı olduğu anlaşıldı. Cihazların ilk değişim sürecinde bir güncelleme yayınlayan Samsung, Note 7’lerin bataryalarının %85’in üzerine çıkmasını engelleyerek sorunun önüne geçmeye çalışmıştı. Başarısızlıkla sonuçlanan bu denemenin ardından çok daha ciddi sorunların önüne geçmek için batarya konusunda çalışmalarına başlayan firmanın bu günlerde Galaxy S8 ve Note 8 gibi cihazların batarya konularında vatandaşından yardım isteyebileceği belirtiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK