Samsung Akıllı Telefonlarda 8GB RAM Kullanma Hazırlığı Yapıyor

Samsung Akıllı Telefonlarda 8GB RAM Kullanma Hazırlığı Yapıyor

0
PAYLAŞ

Güney Koreli Samsung akıllı telefonlar için ar-ge çalışmalarını hızla sürdürüyor. Aynı zamanda Exynos işlemcilerinin de üreticisi olan firma gelecek amiral gemisi modellerinde 8GB RAM kullanmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu da yakın zamanda 4K ekranlı çok yüksek performansa sahip akıllı telefonlarla karşılaşabileceğimiz anlamına geliyor.

RAM yani Random Access Memory, Rastgele erişimli hafıza mikroişlemcili sistemlerde kullanılan bir tür veri deposudur. Buna karşın diğer hafıza aygıtları (manyetik kasetler, diskler) saklama ortamındaki verilere önceden belirlenen bir sırada ulaşabilmektedir, çünkü mekanik tasarımları ancak buna izin vermektedir.

Bir RAM yongasında herhangi farklı iki veriye ulaşmak için aşağı yukarı aynı süre harcanmaktadır. Buna karşılık disk ve benzerleri okunan verinin başı bulunan noktaya yakınsa az zaman, uzaksa çok zaman harcamakta ve baş konumu sürekli yer değiştirmektedir.

RAM, genellikle cihazdaki ana hafıza ya da birincil depo; yükleme, gösterme, uygulamaları yönlendirme ve veri için çalışma alanı olarak düşünülür. Bu tip RAM genelde tümleşik devre biçimindedir. Yaygın olarak hafıza çubuğu veya RAM çubuğu isimleriyle anılır çünkü devre kartı üzerine, küçük devreler halinde, plastik paketleme yardımıyla birkaç sakız paketi boyutundadır. Çoğu kişisel bilgisayarda RAM eklemek veya değiştirmek için yuva bulunur.

Akıllı telefonlar için 8GB LPDDR4 RAM geliştiren Samsung ilerleyen süreçte çift RAM yuvası olan cihazlarda 16GB RAM de kullanabilir. Bu çalışmaların ışığında genel kanaat firmanın 2017 yılı başında tanıtacağı yeni amiral gemisi Galaxy S8’de 8GB RAM kullanılacağı yönünde.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK