Sahte Pokemon Go Cihazınıza Ciddi Zararlar Verebilir

Sahte Pokemon Go Cihazınıza Ciddi Zararlar Verebilir

0
PAYLAŞ

Duyrulduğu günden itibaren gerek ülkemizde gerekse dünya çapında on binlerce insanda bağımlılık oluşturan Pokemon Go oyununun sahteleri Google Play Store’da yerini almaya başladı. Fakat bu oyunlar göründüğü gibi masum birer taklit olmaktan çok cihazınızın çökmesine neden olabilecek yazılımsal sorunlara neden olabilir.

android brick

Pokemon GO Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokemon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, beraberinde Nintendo tarafından geliştirilen , ve yakınlarda Pokemon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak. Pokémon Go ile birlikte kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri arasında ticaretini yapabilecekler. Oyun ücretsiz bir şekilde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlanacak.

Artırılmış gerçeklik ile Pokémon Go oyunu Nintendo ekibinden Satoru Iwata ve The Pokémon Company ekibinden Tsunekazu Ishihara fikri olarak ortaya çıktı. 2015 yılı içerisinde, Ishihara oyunun açıklanma tarihi olarak 10 Eylül olarak karar verdi. 9 Eylül tarihinde büyük yankı uyandıran tanıtım videosu yayınlandı.

Oyunun akıllı telefonlarda oynanabilir hale gelmesinin ardından büyük bir çılgınlık yaşanmaya başlandı. Saati 20$ karşılığında isteyene Pokemon yakalayanlar, Pokemon ararken ceset bulanlar,gasp edilenler. Pokemon Go oynamak için meydanlarda toplananlar hatta ve hatta televizyon kanalında yayının ortasına dalanlar. Oyun bu kadar popüler olunca tabii sahte alternatifleri de hızlıca Google Play Store’da yerini almaya başladı. Fakat bu sahte oyunlar göründükleri kadar masum çıkmadı.

Pokemon Go Kılavuzu & Hileleri gibi başlıklarla uygulama mağazasında yer alan uygulamalar ve internet üzerinden .apk uzantılı dosyası indirilerek yüklenen oyunlar kişisel bilgi erişimi ihlalinden tutun da cihazınızın yazılımsal olarak çökmesine kadar bir çok sorunu barındırıyor. Bu tür sahte uygulamalara karşı dikkatli olmak ve resmi sürümü beklemek konusunda biraz daha sabırlı olmamız gerekiyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK