Rolls Royce Vision Next 100 Göz Kamaştırıyor

Rolls Royce Vision Next 100 Göz Kamaştırıyor

0
PAYLAŞ

İngiliz otomotiv devi Rolls Royce’u hepimiz ürettiği klasik hatların ağır bastığı ultra lüks araçlarla tanıyoruz. Konsept tasarımların firmaların vizyonunu ortaya koyduğunu düşünürsek Rolls Royce’un Vision Next 100 adını verdiği araçla gelecekte bugünden çok daha farklı bir çizgiye sahip otomobiller üretmeyi planlıyor diyebiliriz.

rollsroycevisionnext100-1

Rolls Royce Limited, 1906 yılında kuruldu, 1973 yılında Rolls-Royce plc ve Rolls-Royce Motors olarak ikiye bölünen firmanın Rolls-Royce Motors ismine sahip markasının Rolls Royce ve Bentley marka bölümü, 1973 yılında Rolls Royce Limited’den ayrılmıştır.1998 yılında Rolls Royce ve Bentley birbirinden ayrılmış Bentley Motors Limited Volkswagen grubu’na; Rolls Royce , Rolls Royce Motor Cars olarak BMW kontrolüne geçmiştir.

Rolls Royce Vision Next 100 dışarıdan bakıldığı zaman dikkati ilk olarak klasik ızgarası çekiyor. Tasarım olarak oldukça fütüristik görünen aracın içi de bir o kadar sade ve klasik. Sürücüsüz otomobiller kervanına katılan bu konsept tasarımın yolcu bölümü şık bir oturma alanından oluşuyor. Ahşap lambri döşemeye sahip olan iç alanda OLED ekran ve ipek kaplama koltuğa sahip.

rollsroycevisionnext100-14

Çevre dostu olan bu otomobil iki adet 250 kW’lık elektrikli motora sahip. 5.9 metre boya ve 1.6 metre yükseliğe sahip olan Vision Next 100, 28 inç ve 65 parçadan oluşan jantlara sahip. Yalnızca sol tarafında kapısı bulunan aracın sol tarafındaki panel yolcuların binebilmesi için alçalıyor ve misafirlerini aldıktan sonra tekrar standart haline dönüyor. Akıllı sesli asistan ile kontrol edilebilen araçta tek yapmanız keyif sürmek tabii Rolls Royce’un piyasadaki otomobillerinin fiyatlarını göz önüne alırsak bu keyif size bir hayli pahalıya mal olabilir.

rollsroycevisionnext100-5

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK