Reklamverenler Facebook’ta Nokta Atışı Yapabilecek

Reklamverenler Facebook’ta Nokta Atışı Yapabilecek

0
PAYLAŞ

Mobil kullanıcı sayısını hızla artıran Facebook, yeni mobil reklam modelleri ve uygulamalarıyla mobil gelirlerini de artırmayı hedefliyor.

Şirket, geçtiğimiz hafta Facebook üzerindeki reklamları yönetmeye imkan sağlayan Ads Manager özelliğinin mobil platformlarda hizmet vereceğini açıklamasının ardından, yine mobil alana yönelik bir yenilikle geliyor.

Reklamverenler ve uygulama geliştiriciler Facebook’a eklenen yeni özellikle beraber kullanıcıların, kullandıkları mobil cihaz modeline göre reklam yayınlayabilecekler. Bu sayede doğru reklamı, doğru kullanıcıya ulaştırabilecek reklamcılar kazanırken, kullanıcılar da alakasız reklamlar arasında boğulmaktan kurtulabilecekler.

Konuyu örneklersek, reklamverenler ve geliştiriciler, yeni uygulamayla birlikte özel olarak retina ekranlı, en az iOS 7 işletim sistemine sahip iPad Mini’ye özel reklamlar yayınlayıp, uygulamalar hazırlayabilecekler. Bunun yanı sıra yeni uygulamayla birlikte kullanıcıların internete bağlanma şekilleri de bu seçenekler arasına eklenebilecek.

facebook

Güdümlü bir mobil reklam politikasıyla kullanıcılarına ya da hedef kitlelerine ulaşan reklamverenler için çok büyük önem taşıyan uygulamada reklamverenler, hangi cihaz üzerinden daha fazla gelir elde ediyorlarsa, o cihaza yoğunlaşma olanağına sahip olacaklar. Örneğin, iPhone 5S kullanıcıları üzerinden büyük gelir elde eden bir reklamveren, daha farklı platformlara reklam vermek yerine, iPhone 5S üzerine yoğunlaşarak, kar edemeyeceği platformlarla zarar yaşamaktan kurtulabilecek.

Mobil reklam ve e-ticaret alanında özellikle Twitter ile büyük bir rekabete giren Facebook, gün geçtikçe mobil platformunu ve buna bağlı reklam modellerini geliştiriyor. Özellikle uygulama geliştiricilerin ve reklamverenlerin işini kolaylaştırma yolunu benimseyen sosyal medya sitesi, artan mobil kullanıcı sayısıyla beraber bu durumdan elde ettiği kazancı artırmayı amaçlıyor.

Facebook Arayüzüne Save Özelliğini Ekliyor

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK