Qualcomm Akıllı Saatler İçin Yeni Yonga Setlerini Duyurdu

Qualcomm Akıllı Saatler İçin Yeni Yonga Setlerini Duyurdu

0
PAYLAŞ

Qualcomm, akıllı saatler için yeni yonga setlerini duyurdu. Yeni nesil Android Wear’lı akıllı saatlerde Qualcomm’un yeni yeni yonga setleri kullanılacak.

qualcomm-snapdragon-wear-2100

Her ne kadar akıllı saat pazarında pastanın büyük bir bölümü Apple’a ait olsa da, Android Wear’ın kurulu geldiği modellerin satışları da azımsanacak seviyede değil. Qualcomm, Android cephesindeki giyilebilir teknoloji ürünlerine özel yonga seti hazırlıyor. Böylece şu an halihazırdaki bazı akıllı saatlerde kullanılan Snapdragon 400’ün yerine Snapdragon Wear 2100 yer alacak. Bu yeni yonga setinin en büyük avantajı enerji tüketimi. Snapdragon Wear 2100, Snapdragon 400 yonga setine göre %25 oranında daha az enerji tüketecek. Böylece akıllı saatler çok daha uzun süre aktif kullanım sunabilecek. Yongaların tamamının Cortex-A53 tabanlı olduğunu da hatırlatalım.

Ayrıca en önemli ayrıntılardan birisi de yeni yonga setiyle gelen LTE modem. Böylece Android Wear’lı akıllı saatlerin bağlantı hızı da önemli bir oranda artmış oluyor. Öte yandan Qualcomm Snapdragon 425, Snapdragon 435 ve Snapdragon 625 yonga setlerinin de duyurusunu gerçekleştirdi. Giriş ve orta seviye ürünler için hazırlanan bu yonga setleri de üreticiler tarafından sıkça tercih edilecek.

Böylece, giyilebilir teknolojileri alanında faaliyet gösteren şirketlerin birçoğu, 2016’da çıkaracağı yeni nesil akıllı saatlerinde bu yonga setlerini sıklıkla kullanacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK