Pokemon Yakalamak İçin 3D Yazıcı İle Kılıf Üretildi

Pokemon Yakalamak İçin 3D Yazıcı İle Kılıf Üretildi

0
PAYLAŞ

Pokemon Go çılgınlığı hakkında çok fazla söylenecek şey var. Uzun bir süredir kullanıcıların böylesine ilgi gösterdiği pek fazla oyun olmamıştı. Pokemon Go ile başlayan akım neticesinde gezdiğiniz yerlerde bulduğunuz pokemonları yakalamak için bir final hareketini yapmanız, poke topunu atıp avınızı yakalamanız gerekiyor. İşte bu final hareketi için 3D yazıcı ile üretilen kılıf mükemmel neticeyi elde etmeyi sağlıyor.

pokecase

Bildiğiniz üzere üç boyutlu baskı sanal ortamda tasarlanmış herhangi şekildeki bir üç boyutlu nesnenin katı formda basılması işlemidir. Bu işlemi gerçekleştiren cihazlara ise üç boyutlu yazıcı adı verilir. Baskılar birçok türde ham maddenin kullanılması ile yapılabilir. Normal kullanıcı bazında en yaygın kullanımı olan ham madde PLA ve ABS adı verilen sert plastiklerdir. Değişik türlerde ve tekniklerde baskı yapabilen üç boyutlu yazıcılar vardır. En yaygın kullanıma sahip olan üç boyutlu yazıcıların çalışma prensibi bilgisayar ortamında hazırlanmış herhangi bir üç boyutlu bir nesnenin sanal olarak katmanlara bölünmesine ve her bir katmanının eritilen ham madde dökülerek üst üste gelecek şekilde basılmasına dayanır. Üç boyutlu baskı teknolojisi 1980 yıllarda başlamıştır. Buna rağmen 2010 yılından sonra adı daha fazla duyulmaya başlanmış ve günümüzde çok daha yaygın bir şekilde kullanılır hale gelmiştir.

Pokemon GO Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokemon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, beraberinde Nintendo tarafından geliştirilen , ve yakınlarda Pokemon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokemon Go Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak. Pokemon Go ile birlikte kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokemon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri arasında ticaretini yapabilecekler. Oyun ücretsiz bir şekilde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayındı.

Binlerce kişinin severek ve ilgiyle oynadığı bu oyunda karşınıza çıkan Pokemon’u üzerine fırlattığınız topla yakalamak için sınırsız şansınız yok. Bir noktadan sonra artık avınızı kaçırabilirsiniz. O kadar yol tepip sonra topu fırlatamadım diye Pokemon yakalayamamak öyle sanıyorum ki üzücü olduğu kadar da sinir bozucu olur. 3D yazıcı ile geliştirilen iPhone kılıfı ise size mükemmel açıyı ve atış şeklini sağlamanız için destek oluyor daha doğrusu size sadece belirtilen aralıkta parmağınızı hareket ettirmek düşüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK