Pokemon Go Hırsızlarında Gözde Oyunu Oluyor

Pokemon Go Hırsızlarında Gözde Oyunu Oluyor

0
PAYLAŞ

Kısa bir süre önce resmen yayınlanan Pokemon Go oyununa gösterilen ilgi beklenilenin çok çok üzerinde. Gerçek zamanlı ve konum tabanlı bu oyunun hayran kitlesi arasında hırsızlar da var.

pokemon-go-nasil-indirilir

Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlarda yer alan oyunlar ve uygulamalar da kapsamlı bir hal alıyor. Bunun son canlı örneklerinden olan Pokemon Go sizin gerçek hayatta var olan lokasyonlarda yer alan pokemonları bulmanızı ve yakalamanızı esas alıyor. Bunun sonucunda da konum bilgilerinizi gören ve kişisel bilgilerinize erişim imkanı sağlayanların açık hedefi haline gelmiş oluyorsunuz.

PokemonGo Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokemon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, beraberinde Nintendo tarafından geliştirilen , ve yakınlarda Pokemon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak. Pokémon Go ile birlikte kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri arasında ticaretini yapabilecekler. Oyun ücretsiz bir şekilde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlanacak.

Artırılmış gerçeklik ile Pokémon Go oyunu Nintendo ekibinden Satoru Iwata ve The Pokémon Company ekibinden Tsunekazu Ishihara fikri olarak ortaya çıktı. 2015 yılı içerisinde, Ishihara oyunun açıklanma tarihi olarak 10 Eylül olarak karar verdi. 9 Eylül tarihinde büyük yankı uyandıran tanıtım videosu yayınlandı.

Oyunun resmi olarak oynanabilir hale gelmesinin ardından kişisel bilgileri ve konumları görüntüleyebilen oyuncu kılığındaki art niyetli kişiler şimdiden bir gasp eyleminde bulundular bile. Ayrıca yetkililer konum bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olmanız konusunda uyarıyor.

Pikachu yakalayacağım diye yakalanmamak lazım, ava giderken av olmamak lazım diye düşünüyorum.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK