Pokemon Go Çılgınlığı Taşınabilir Batarya Satışlarını Arttırdı

Pokemon Go Çılgınlığı Taşınabilir Batarya Satışlarını Arttırdı

0
PAYLAŞ

Çocukluğumuzun en popüler çizgi filmlerinin başında gelen Pokemon’lar gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlarımıza da girdi. Niantic tarafından geliştirilen uygulama ile siz de bir Pokemon avcısı olabilirsiniz. Bu serüvende akıllı telefonlarınızın bataryalarına da dikkat etmelisiniz zira uygulamanın güç tüketimi oldukça yüksek seviyede. Bu sebeple taşınabilir batarya satışları da gözle görülür şekilde arttı.

pokemon go2

 

Pokemon GO Niantic tarafından geliştirilen ve The Pokemon Company tarafından yayımlanan, iOS ve Android tabanlı artırılmış gerçeklik oyunu. Pokemon Go oyunu, beraberinde Nintendo tarafından geliştirilen , ve yakınlarda Pokemon tespit edildiğinde Bluetooth bağlantısı ile kullanıcılara uyarı veren Pokémon Go Plus isimli giyilebilir teknoloji ürünü ile beraber çıkacak. Pokémon Go ile birlikte kullanıcılar, akıllı cihazları ile gerçek dünyada Pokémon yakalayabilir, birbirleri ile savaştırabilir ve birbirleri arasında ticaretini yapabilecekler. Oyun ücretsiz bir şekilde ve uygulama içi satın alma opsiyonu ile yayınlanacak.

Artırılmış gerçeklik ile Pokémon Go oyunu Nintendo ekibinden Satoru Iwata ve The Pokémon Company ekibinden Tsunekazu Ishihara fikri olarak ortaya çıktı. 2015 yılı içerisinde, Ishihara oyunun açıklanma tarihi olarak 10 Eylül olarak karar verdi. 9 Eylül tarihinde büyük yankı uyandıran tanıtım videosu yayınlandı.

Oyunun erişilebilir hale gelmesi ile birlikte bir çok insan çılgınlar gibi Pokemon’ların peşine düşmeye başladı. Çok uzak mesafeler kateden, her türlü maceraya açık olan bu oyunseverler uygulamanın kamera,gps,bluetooth gibi özellikleri aktif ve yoğun olarak kullanması sebebiyle şarj süresi konusunda sıkıntı yaşamaya başladılar ve bu da taşınabilir şarj aletlerinin satışlarını arttırdı. Amerika’da Pokemon Go için özel kampanyalar düzenlenirken taşınabilir şarj aletlerinde gözle görülür indirimli satışlar başladı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK