Playstation 4’e Steam Kurdular!

Playstation 4’e Steam Kurdular!

0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük online oyun satış platformlarından Steam, Linux ile birlikte Playstation 4’te çalıştı. Bu oyunculukta yepyeni bir dönem olabilir.

Playstation 4'e Steam Kurdular!

Uygun fiyatlı online oyun satışları ve kampanyaları ile kısa sürede oyuncuların kalbini fetheden online oyun platformu Steam, Playstation 4 üzerinde çalışarak çok önemli bir gelişmeye imza atmış oldu. Geçtiğimiz günlerde Fail0verflow nickli aynı kullanıcı PS4’ü hackleyerek Linux kurmuştu. (Buradaki haberimizden detaylarına ulaşabilirsiniz.) Bu kurulumun oyunculuk için çok şeyi değiştireceğini tahmin etmek zor değildi. İlk bomba, sisteme Steam kurmayla başladı.

Konsola kurulan Steam, oyunculuk tarihinde devrim olabilir. PC platformunda çıkan oyunlardan daha ucuza faydalanabilecek olan sistemin şimdilik kullanıcılara açılmayacağı söylendi. Yapılan işlemler de aynı şekilde gizli tutuluyor. Ancak olan bitenin bir videosu yayınlandı.

Konsol, belki donanımsal olarak üst seviye PC’lerle yarışabilecek kapasiteye sahip değil; ancak daha düşük ayarlarda oyunları oynamak mümkün olabilir.

Bu sistem Sony konsolun sahiplerine oyunları daha ucuza alma şansı tanıyabilir. Ancak bu sistem net olarak PSN’deki oyun satışlarını düşürecektir. Bu da Sony’i elbette memnun etmeyecektir. Bu nedenle Japon şirket bunlara karşı durmak isteyebilir. Tüm bu gelişmeleri önümüzdeki günlerde göreceğiz.

PS4’ün Linux’la yaşayacağı sürpriz gelişmelerin şüphesiz en büyüklerinden biri Steam olacaktır ancak başka gelişmelerin de olması an mesela. Çünkü Linux, sistemi tamamen açık hale getiriyor. Geliştirilecek olan Linux tabanlı PS4 de yolda. Yaşanacak gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK