PlayStation 4 Neo Eylül Ayında Tanıtılabilir

PlayStation 4 Neo Eylül Ayında Tanıtılabilir

0
PAYLAŞ

Sony, X Box S’e karşı PlayStation Neo 4 hamlesini oynuyor. Daha önce bazı alışveriş sitelerinde ön siparişe sunulmuştu. Bu sefer de tanıtım tarihi gün yüzüne çıkıyor. Gameblog.fr sitesinden edinilen bilgiye göre tanıtım Eylül ayında olacak.

PlayStation 4 Neo Eylül Ayında Tanıtılabilir

Daha önce PlayStation 4 Neo hakkında Ekim ayında piyasaya tanıtılacağı bilgisi duyurulmuştu. Eylül ayında tanıtılacak olması da bu bilgiyi doğrular nitelikte. Daha önceki spekülasyonlarda Tokyo Oyun Fuarı’nda tanıtılacak denilen PlayStation 4’ün bu kez de 7 Eylül’de New York’ta bir etkinlikte tanıtılacağı iddia ediliyor. Eğer iddia doğruysa İFA 2016’dan ( 2 -7 Eylül) hemen sonra Playstation 4 Neo ile tanışacağız. Sony’nin İFA 2016’da bu sabah yazısını yayınladığımız Xperia XR’ı tanıtacağını da hatırlatalım.

Sony’den gelen resmi açıklamalarda Playstation 4 Neo daha önceki model olan Playstation 4’ün oyunlarını da destekleyeceği vurgulandı. Ayrıca kullanıcılar yeni çıkacak oyunları her iki cihazda da oynayabilecek.

4K oyun desteği bulunacağı daha önce açıklanan Playstation 4 Neo 1080p’de daha önceki konsollara göre canlı ve akıcı bir görüntü sunacak.

Playstation 4 Neo hakkında şimdiye kadar sızdırılan teknik özellikler ise şöyle:

– 8 GB GDDR5 RAM
– 2.1 Ghz sekiz çekirdekli Jaguar İşlemci
– 911 Mhz hızında AMD GCN Grafik İşlemci

Ayrıca Playstation 4 Neo günümüzün popüler teknolojilerinden olan VR desteği konusunda da iddialı derecede iyi bir kullanım vaadinde bulunuyor. Ne zaman tanıtılacağı konusunda hala spekülasyonlar dolaşsa da Playstation 4 Neo çok yakında tanıtılacak ve tüm detayları inceleyeceğiz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK