Playstation 3’ün Yeni Modeli Detaylanmaya Başladı

Playstation 3’ün Yeni Modeli Detaylanmaya Başladı

0
PAYLAŞ

Sony’nin bağımlılık yaratan Playstation oyun konsolunun üçüncü serisine yeni kardeş geliyor. Birkaç haftadır dolaşan dedikoduları sonunda gerçek oldu. Andriasang sitesinin yaptığı habere göre yeni Playstation 3 modelinin eli kulağında. Hatta Amerika’daki bazı satış noktalarına dağıtılmış bile. Milyonlarca insanın tercihi Playstation oyun konsolunun yeni modelinin kod adı CEC-3000. Bu yeni model içerisinde 320 GB kapasiteye sahip sabit disk bulunuyor. Sony yeni modelinin güç gereksinimi 230 Watt’dan 200 Watt’a çekmiş durumda. İnsanların küresel ısınmanın önüne geçmek için çabalamaları teknoloji üreten firmaları da bu tarz çözümler kullanmasına yol açıyor. Ayrıca ürünün ağırlığı da 3 kg’dan 2,6 kg’a indirilmiş durumda.

Sony bu yeni ürünün tasarımıyla da biraz oynamış. Ürünün güç ve medya çıkarma tuşları da değişmiş durumda ve bunlara ek olarak opsiyonel LED aydınlatma bulunuyor. Bu yeni Playstation 3’e fiyat açısından baktığımızda bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Yeni ürün eski modelle aynı fiyatta kullanıcı ile buluşacak. Yukarıda gördüğünüz fotoğraf yeni modele ait değil. Yeni modelin görüntülerinin bu hafta içerisinde ortaya çıkması bekleniyor.

Sony, yeni çıkaracağı Playstation 3’ün bu yeni modeli ile Playstation 4 dedikodularına da dur dedi. Sony’nin bu hamlesi Playstation 4 hakkındaki dedikoduları bir süre daha öteledi. Playstation 3’ün fiyatı konusundaki gelişmeler ise pek iç açıcı değil. Ürünün fiyatının önümüzdeki üç ay içerisinde düşmesi beklenmiyor. Yeni ürünün Türkiye’de satışa çıkması ise Eylül ayını bulacak.

Kinect, PC’leri Değiştirecek mi?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK