Periscope Yorum Yönetimi İçin Güncelleme Yayınladı

Periscope Yorum Yönetimi İçin Güncelleme Yayınladı

0
PAYLAŞ

Twitter’ın sahibi olduğu canlı yayın uygulaması Periscope yeni bir güncelleme yayınladı. Artık yayınınıza yapılan yorumları denetleyebilecek, istediğiniz yorumu silebilecek, istediğiniz kullanıcının yorum yapmasını engelleyebileceksiniz.

periscope

Popüler sosyal medya platformu Twitter tarafından Mart 2015’te satın alınan Periscope, kullanıcıların canlı yayın yapabilmelerini, takip ettikleri kişi veya kurumların canlı yayınlarını izleyebilmelerini, yapılan yayını kaydederek paylaşabilmelerini sağlayan bir sosyal medya uygulaması. Özellikle son zamanlarda popüleritesi artan bu uygulamanın kullanıcılarının en çok sıkıntı yaşadığı noktaların başında takipçilerini ve yayını izleyenleri anlık olarak kontrol edememe sorunu geliyor. Hakaret veya suç unsuru taşıyan yorumları yayın esnasında bu güne kadar engelleme şansımızın  bulunmadığı uygulamanın yeni güncellemesi ile birlikte bu sorunlar ortadan kalkıyor.

Comment Moderation yani Yorum Düzenleyici adı verilen bu özellikle birlikte yayınınıza yapılan herhangi bir yorumu silebilir ya da yorumu yapan kişinin yayın sonuna kadar herhangi bir paylaşımda bulunmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler de oldukça basit; yorumun üzerine tıklıyorsunuz ve karşınıza çıkan seçeneklerden hangisini uygulamak istiyorsanız seçiyorsunuz.

Kayvon Beykpour ile Joe Bernstein tarafından geliştirilmeye başlanan mobil canlı yayın uygulaması Mart 2015’te Twitter tarafından satın alınmış  İOS ve Android işletim sistemi destekli mobil cihazlarda kullanıma sunulmuştu. Milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya devi tarafından her geçen gün geliştirilen uygulama yakın zamanda Twitter yayın akışına entegre edilmiş ve takip edilmesi daha kolay bir hal almıştı. Geliştirilmeye devam eden uygulamanın kullanıcılara sunduğu yenilik oldukça faydalı.

Teknolojinin hızlı gelişimi sonucunda artık herkesin akıllı cihazlara erişebilmesi mümkün. Bu faydalı olduğu kadar olumsuz sonuçlara da yol açabilecek bir durum. Tehdit veya taciz içeren unsurlar maalesef sosyal medya üzerinde kullanıcıları sık sık zor durumda bırakıyor. Bu problemi bugüne kadar göz ardı eden uygulama geliştiricileri de artık uygulamayı kullananların yapabileceklerini sınırlandırmayı bırakıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK