Periscope Yayınlarınızı Artık Süresiz Kaydedebilirsiniz

Periscope Yayınlarınızı Artık Süresiz Kaydedebilirsiniz

0
PAYLAŞ

Twitter tarafından geliştirilen ve canlı yayın yapma konusunda akıllı telefonları oyuna dahil eden Periscope artık yayınlarınızı kaydetmenizi mümkün kılıyor. Henüz beta aşamasında olan özellik sayesinde artık önemli anlarınızı takipçilerinize canlı olarak izletebilecek ve bu görüntüleri akıllı telefonunuza kaydedebileceksiniz.

socialmedia

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile sosyal medya uygulamaları kısa sürede vazgeçilmezlerin arasına girmeyi başardı. Cep telefonlarımızla geçirdiğimiz sürenin önemli bir bölümünde sosyal medya yer alıyor. Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamaların akabinde anlık olarak yayın yapabileceğimiz uygulamalar piyasada yer etmeye başladı. Bu uygulamaların öncüsü olan Twitter tarafından geliştirilen Periscope takipçilerimize canlı yayın yapabilmemize imkan sağlıyor.

Facebbok Live ile birlikte iki devin yarıştığı platformda Twitter önemli bir yeniliğe imza atarak Periscope’ta yapılan yayını kaydetme imkanı sunmaya hazırlanıyor. Önemli günlerimizde, arkadaşlarımızın, takipçilerimizin katılamadığı etkinliklerde, hatta günümüzde futbol müsabakalarında bile yayın yapma imkanına sahibiz. Bu yayınların en büyük dezavantajı bu anları kaydedemiyor olmamız.

Periscope yayınlarının başlığına #Save (kaydet) etiketi ekleyerek artık bu yayınları kaydetmemiz mümkün olacak. Firmanın geliştirdiği yeni özellik sayesinde uygulama artık çok daha kullanışlı bir hal alacak gibi görünüyor. Güncelleme ile birlikte, akıllı telefonunuzun kapasitesi yettiğince kayıt yapabilecek, arkadaşlarınızla daha sonra paylaşabilecek ve dilerseniz istediğiniz kaydı istediğiniz zaman kolaylıkla silebileceksiniz.

Kayvon Beykpour ile Joe Bernstein tarafından geliştirilmeye başlanan mobil canlı yayın uygulaması Mart 2015’te Twitter tarafından satın alınmış  İOS ve Android işletim sistemi destekli mobil cihazlarda kullanıma sunulmuştu. Milyonlarca kullanıcısı bulunan sosyal medya devi tarafından her geçen gün geliştirilen uygulama yakın zamanda Twitter yayın akışına entegre edilmiş ve takip edilmesi daha kolay bir hal almıştı. Geliştirilmeye devam eden uygulamanın yakında kullanıcılara ne gibi yenilikler sunulacağı merakla bekleniyor.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK