Periscope Yayınlarında Otomatik Kayıt Dönemi Başlıyor

Periscope Yayınlarında Otomatik Kayıt Dönemi Başlıyor

0
PAYLAŞ

Twitter’ın canlı yayın uygulaması olan Periscope, kullanıcılara sunulduğundan beri devamlı yeni özellikler ile zenginleştiriliyor. Bundan önce çekilen canlı yayınları 24 saat sonra otomatik olarak silen uygulama eğer kullanıcı isterse bu yayınları uzun süreli olarak tutabilecek.

periscope otomatik

Facebook’un kendi içindeki hizmeti Facebook Live, Periscope’a güçlü bir rakip olarak geçtiğimiz aylarda kullanıcılar ile buluşmuştu. Kullanıcıların istedikleri zaman istedikleri yayını izleyebildikleri platform büyük bir olumlu geri dönüş alınca Periscope da kolları sıvadı. Artık popüler uygulamaya gelen son güncelleme sayesinde açtığınız yayının başlığına #save etiketi ekleyerek o yayını daha uzun süre saklayabileceksiniz. Yayınların ne kadar süre depolanacağı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmış değil, ancak yakın kaynaklar artık canlı yayınların zaman sınırı olmadan oynatılabileceğini belirtiyorlar.

Tüm bunların yanında kaydettiğiniz yayını isterseniz geçmiş yayınların depolandığı kütüphaneden istediğiniz zaman silebilme hakkınızın olduğunu da belirtelim. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta Periscope’a gelen güncellemede kullanıcıların DJI Phantom serisi dronelar ile canlı yayın yapması sağlanmıştı. Şuanda iOS işletim sistemli cihazlarda yayınlanan güncellemenin kısa bir süre sonra Android platformuna da gelmesi bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK