Peak Games Atağa Kalktı!

Peak Games Atağa Kalktı!

0
PAYLAŞ

Peak Games, Suudi Arabistan’ın sosyal oyun devi Kammelna Games’i satın alarak dünyanın en büyük iki gelişen pazarı olan Türkiye ve Ortadoğu/Kuzey Afrika’daki (MENA) liderliğini pekiştirdi.

Kammelna anlaşması Peak Games’in yerel kültürlerin ilgi alanlarına hitap eden oyun portföyünü genişletmenin yanında, şirketin MENA bölgesindeki liderliğini de çarpıcı yönetim kadrosu, yerel yetenekler, yeni bir oyun stüdyosu ve halihazırda son derece popüler olan oyunlarla güçlendirecek.

Oldukça etkin bir sosyal oyuncu kitlesi bulunan MENA bölgesinin 2015 yılı itibarıyla 400 milyon oyuncu sayısına ulaşması bekleniyor. Suudi Arabistan’da ise internet kullanıcılarının üçte ikisinden fazlası online oyun oynuyor. Halihazırda Suudi Arabistan bölgesi tüm dünyada kullanıcı başına en yüksek gelir payına sahip. Yalnızca Kammelna oyuncuları ortalama bir saatten fazla bir süreyi oyunlara harcıyor. 

Peak Games gelişen pazarlar için geliştirdiği yaklaşım ve kârlılık oranı yüksek oyunlarıyla tüm dünyada en büyük 4 sosyal oyun şirketi arasına girdi. Peak Games’in oyun kitlesi de büyümeye devam ediyor. Şirket 20 milyon aylık aktif kullanıcı ve 7 milyon günlük aktif kullanıcıya ulaştı. Peak Games’in oyunları 5 farklı zaman diliminde, 4 kıtada ve 5 dilde oynanıyor.

Peak Games kataloğunda 3,6 milyon aylık aktif kullanıcı ile Türkiye’nin en popüler oyunu olan Okey de yer alıyor. Umaykut ise üç Türk klanının öyküsünü anlatan bir strateji oyunu. Umaykut ve Erlikhan stüdyolarını satın alan Peak Games benzer kalitede oyunlar yaratma çabalarını sürdürüyor.

 >> Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK