Paypal Türkiye’den Tamamen Çekiliyor!

Paypal Türkiye’den Tamamen Çekiliyor!

0
PAYLAŞ

Ülkemizde son yıllarda online ödeme servisleri özellikle dijital alışverişin etkisiyle büyük bir işlem hacmine ulaştı. Bu servislerin başında gelen PayPal, bugün yayınladığı bildiri ile şok bir karar alarak Türkiye’den tamamen çekilme kararı aldığını duyurdu.

paypal tamamen

Özellikle Aliexpress ve Ebay gibi yurtdışı menşeili sitelerdeki alışverişlerde kullanılan PayPal, TEB ile ortak olarak duyurduğu Nakit Kart projesini geçtiğimiz aylarda durdurduğunu açıklamıştı. Amerika merkezli şirket, sitesinden yaptığı açıklamada yasal mercilere yaptıkları lisans başvurusunun olumsuz sonuçlandığını ve bu sebepten dolayı ilgili makamın kendilerine Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmaları yönünde talimat verdiklerini belirtiyorlar. 6 Haziran’dan itibaren Türkiye üzerinden açılan hesaplardan para gönderme ve alma işlemi yapılamayacağını belirten PayPal, bu tarihe kadar kullanıcıların hesaplarındaki paraları çekmeleri gerektiğini ifade ediyor.

Türkiye’de 2 milyondan fazla kişinin aktif olarak kullandığı servisin ani bir karar ile kapatılması, özellikle yurtdışından alışveriş yapan kullanıcıları olumsuz yönde etkileyecektir. Zira bu tür işlemlerde aracı olarak PayPal’ı kullanan kişiler siparişlerinde olumsuz bir durum meydana geldiğinde servise başvurup paralarını geri alabiliyorlardı. Bakalım bundan sonraki süreçte kullanıcılar hangi alternatif servisi tercih edecekler?

paypal

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK