Patlayan Note 7’ler Apple’a Yaradı mı?

Patlayan Note 7’ler Apple’a Yaradı mı?

0
PAYLAŞ

Samsung cihazı olan Note 7’ de yaşanan patlama sıkıntısı oldukça talihsiz bir olay olup, akıllar da bir soru işareti uyandırmıştı. Bu soru ise Note 7’ de yaşanan bu sıkıntı yüzünden telefon alan kişiler Apple’ a yaradı mı?

Bu durum da ABD’ li bir araştırma şirketi olan NPD patlamış olan Samsung Note 7 cihazları hakkın da bir araştırma yapmış olup, bu araştırmaya göre İphone’ nin satışı Samsung’ a göre iki kat artmıştır. Fakat bu akıllara Samsung’ un patlamış olan cihazı Note 7 yüzünden olduğu düşülse de aslında durum farklıdır. Çünkü bu patlama olayının insanları satış konusunda etkilemesi değil bu farkın normal olarak beklenmesidir.

Yani diğer bir değişle ise Samsung Note 7 de olan patlama Samsung kullanıcılarını etkilememiş ve korkutmamıştır. Düşünülen patlamanın ardından Samsung kullanıcılarının İphone cihazlarına yönelmesi olmamış olup, bu aradaki satış farkının artışı normal olarak ve beklenen bir durum olduğu düşünülmektedir.

Fakat bu araştırmaları yapan ABD’ li firma olan NPD tam olarak sonuçların Ocak ayının sonlarına doğru açıklanacağı ve kesin bir sonucu o zaman vereceklerini dile getirmiştir. Samsung’ dan kaçış olup olmadığını kesin olarak dile getirmek istemediklerini bunun net kararlar ve araştırmalarının sonucunda kesin olarak söyleyeceklerini dile getirdi. Yani şuanlık yapılan kesin olmayan sonuçlara göre Note 7’ nin patlaması İphone için yani Apple için bir kar olmamıştır. Bakalım Ocak ayında tam yapılan araştırmalar sonucun da kesin olarak açıklanan sonuç da karar değişikliği olacak mı?

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK