Panasonic Yeni Üst Seviye TV’lerinde Firefox OS Kullanacak

Panasonic Yeni Üst Seviye TV’lerinde Firefox OS Kullanacak

0
PAYLAŞ

Panasonic, yeni üst seviye TV’lerinde Firefox OS kullanacağını açıkladı. Yani artık çıkacak yeni üst seviye Panasonic TV’lerde Firefox işletim sistemi bulunacak.

panasonic-DX902

Japon üretici Panasonic, yeni televizyonlarında tamamen Firefox OS işletim sistemine geçeceğini duyurdu. Yani şirket bundan böyle VIERA TV ve DX akıllı TV serisinde Firefox OS işletim sistemine yer verecek. Hatta bunun ilk örneklerinden biri de 2016 model 4K çözünürlükteki Pro UHD LED VIERA TV ditebiliriz. Ayrıca artık üst seviye akıllı TV’lerin atmamında HDR teknolojisi de desteklenecek.

DX serisindeki en tepe model şimdilik DX902. Az önce bahsettiğimiz HDR desteği bu modelde sunuluyor. Böylece çok daha geniş bir renk skalası karşınıza geliyor diyebiliriz. Aynı zamanda HDR teknolojisi sayesinde özellikle koyu renkler gerçekçi görünüyor. DX902’de 58 inç ve 65 inç olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği sunuluyor. Ancak, daha ufak bir televizyona ihtiyaç duyanlar için de serinin diğer modelleri 40 inç’ten başlıyor.

Kısa süre içerisinde Avrupa pazarına çıkartılması beklenen yeni Firefox işletim sistemli akıllı televizyonların fiyatlandırması ise şimdilik belli değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK