Oyun Dünyasında Çığır Açan Odalar!

Oyun Dünyasında Çığır Açan Odalar!

0
PAYLAŞ

Oyuncu sistemlerinin oyun odaları ile yeniden ve efektif şekilde nasıl can bulduğunu bu haberimizde işliyoruz. Hayalinizdeki oyuncu sistemlerini şöyle bir düşünün, yeni nesil oyunculuğun nerelere gittiğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız.

image
Son çıkan pc teknolojilerini bir araya getirilerek kurulan oyuncu odaları günümüzde her oyuncunun hayali ancak bu hobi ziyadesiyle maliyeti yüksek bir oyuncak haline bürünüyor, gerek monitör sistemleri, gerek oyuncu kasası ve diğer ekipmanların bir araya getirilmesi neredeyse bir ekonomik sınıf araç fiyatına eşit.

Günümüz evlerinde oyun oynamak için salon veya çocuk odasının bir köşesine konumlandırılan küçük bir pc masası olarak değil, apayrı bir dünya yaratılarak oluşturulan adeta bir hayal dünyası, oyuncuların kendini dış dünyadan ilişkisini keserek zaman geçirdiği stüdyo vari oyun odaları bol çeşitliliği ve sunduğu atmosferin içinde hissettirmesi oyuncuları oyuna karşı olan hazzını ve isteğini iki kat arttırıyor.

image

Bu durum sadece pc tarafında değil konsol içinde geçerli yep yeni düzen içersinde pc ve konsol bir arada konumlandıran oyuncular her iki platformda kendilerini fazlasıyla tatmin etmeyi hedefliyor. Şimdiki oyuncu sistemlerin eski nesildeki kurulan sistemlerle yakından alakası VR sistemleri yani sanal gerçeklik sistemleri ile mümkün olacak.

VR tarafında bir çok firma bunların başında facebook htc samsung sony ve microsoft geliyor, yeni nesil oyunculuğunda önüne geçecek olan bu sistemler oyuncu odalarına girişini yaptığında 2,3 veya 5 monitör sistemlerin yerini alabilecek mi merakla bekliyoruz.

image

Oyuncu odalarının her köşesinde bir oyun arşivi bir kaç oyuna ait poster, afiş ve figür görebilme şansı yüksek çünkü oyuncular koleksiyon toplamayı severler. Kimi oyuncuda nadir olarak bununan oyunlara ait birebir figür koleksiyonculuğu yapıyor, Türkiye’de ve Dünyada bu hobi bir hayli pahalı ve toplaması zor ve ender bir meşgale.

Dönelim oyuncu odalarının kullanılan ekipmanlara, çoğu oyuncular internet üzerinden yayın yaparak popüler bir meslek olan oyun yayıncılığını icra ediyor, bu yayınlar üzerinden bağış ve reklam alarak maddi kazanç elde ediyorlar, izleyenlerinde beğenileri üzerine çeşitli oyunlarda hünerlerini ve oyunculuklarını izleyicileri ile buluşturuyorlar, kullandığı ekipmanlar kaliteli bir microsoft güzel bir oyuncu kulaklığı konsol veya pc donanımı seçimi, full hd bir görüntü aktarma cihazı ve yayınlamak için ise internet işlerini ve kontrolleri sağlamak adına bir ikinci ekran yada ayrı bir laptop çözümü gerektiriyor ve en önemliside yüksek bağlantı hızlarına sahip bir upload internet altyapısı şartı ile oyuncular oynadığı heyecan dolu anları izleyicilerine aktarıyor.

image

Gelecek 4k oyunculuğa hazırlanıyor ve yeni nesil grafikleri ve gelişen teknolojileri ile yeni oyun döneminde bizleri neler bekliyor hep birlikte görmek dileğiyle, iyi oyunlar.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK