Otomatik Mesaj Silerek iPhone iPad’inizde Boş Alan Yaratın

Otomatik Mesaj Silerek iPhone iPad’inizde Boş Alan Yaratın

0
PAYLAŞ

iPhone veya iPad’inizde boş alan sorunu mu yaşıyorsunuz? Sadece eski mesajlarınızın otomatik silinmesini sağlayarak veri tasarrufu yapabilirsiniz.

Otomatik Mesaj Silerek iPhone iPad'inizde Boş Alan Yaratın

Biliyorum ki birçoğunuzda 16 GB’lık Apple modelleri var, hatta Android için bu geçerli. microSD kart girişi sayesinde Android’deki depolama sorunları çözülebilse de iPhone ve iPad’lerdeki depolama sorununu çözmek daha zor. Kullanıcılar telefonlarının içerisindeki bilgileri sık sık boşaltmak zorundalar. Ancak yapacak ufak bir şey daha var: eski mesajların silinmesini sağlamak.

Sık sık mesajlaşan ancak eski mesajları asla okumayan biriyseniz bu yöntem tam da size göre. Saklanan mesaj verileri bir süre sonra ciddi büyüklükte alan kaplayabiliyor. Peki eski mesajlar nasıl otomatik silinir? İşte yöntemi:

Kullanılan Alanı Kontrol Etmek

00

Öncelikle “Ayarlar”ı açın. Çıkan menüdeki “Genel” kısmından “Depolama ve iCloud kullanımı” kısmını seçin ve “Depolamayı Yönet” bölümünü açın. Bu panelden neyin ne kadar alan harcadığı görülebilir. Sadece birkaç aydır iPad veya iPhone kullanıyorsanız mesajlarınız çok fazla alan kaplamayacaktır. Şayet silmek isterseniz onun için de aşağıdaki adımları izleyin.

Mesajların Otomatik Silinmesini Sağlamak

010

Yine “Ayarlar” menüsünde girin. Bu kez “Mesajlar” bölümüne girdikten sonra mesajları saklama ile ilgili alana dokunun. Bu bölümünde her zaman, 1 yıl ve 30 gün seçenekleri karşınıza çıkacak. 1 yıldan eski mesajların silinmesini istiyorsanız “1 Yıl”a, 30 günden eski mesajların silinmesini istiyorsanız “30 gün”e dokunun. Ne kadar çok mesaj silerseniz o kadar çok alan açılacağını da unutmayın.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK