Oracle Bulut Platformu Gelişmeye Devam Ediyor

Oracle Bulut Platformu Gelişmeye Devam Ediyor

0
PAYLAŞ

Oracle Bulut Platformu, Daha Fazla Kuruluşun Yüksek Performanslı Uygulamaları Geliştirip Kurmasına Yardımcı Olacak Şekilde Genişliyor. Kuruluşlar artık olağanüstü performans ve eşsiz esneklik için kurumsal Oracle Veritabanı iş yüklerini çok daha geniş kapsamlı IaaS seçenekleri üzerinde çalıştırabilecekler.

Oyunu değiştiren bulut hizmetleri sunma konusundaki geleneğini sürdüren Oracle, işleri açısından kritik olan uygulamaları buluta taşımaları için müşterilerini çok daha kolay ikna edebilmesini sağlayacak Oracle Bulut Platformu’ndaki yeni gelişmeleri açıkladı. Şirket sektörde ilk kez kullanıma sunulacak iki yeniliği duyurdu: Oracle Veritabanı Bulut Hizmeti’nin Bare Metal üzerinde de kullanılabilecek olması ve tümü aynı düşük gecikmeli ve yüksek performanslı modern IaaS platformu üzerinde kullanılabilecek olan yeni sanal makine (VM) bilişimi, yük dengeleme ve depolama özellikleri. Bu yeni gelişmelerle birlikte Oracle Bulut Platformu artık her ölçekte farklılığını hissettiren bir veritabanı platformunun yanısıra her boyuttan müşterinin kendi işleri açısından kritik öneme sahip uygulamaları bulutta kolayca geliştirebilmelerini, test edebilmelerini ve uygulamaya koyabilmelerini sağlayacak entegre IaaS fonksiyonlarını da sunuyor.

“Oracle Bulut Platformu’ndaki bu son yatırımlar, uygulamaları Oracle Veritabanı ile veya üçüncü şahıs veritabanları ile geliştirme, test etme ve ölçeklendirme konusunda net bir yol çiziyor. Müşterilerimize buluta geçmeleri ve iş stratejilerini hızlandırmaları için en kapsamlı yaklaşımı sunuyoruz” diyor Oracle’da ürün geliştirmeden sorumlu başkan Thomas Kurian. “Oracle, tesis bünyesinde kurulmuş olan uygulamalarla yüzde 100 uyumlu olan en geniş kapsamlı ve en güçlü ilişkisel veritabanı bulut hizmetleri seçeneklerini sunarak müşterilerin kurumsal iş yüklerini buluta sorunsuzca taşıyabilmelerini kolaylaştırıyor.”

Hem sanallaştırılmış hem de yüksek performanslı Bare Metal sunucuları üzerindeki Oracle Veritabanı Bulut Hizmeti, kurumsal iş yüklerinin geliştirilmesi, testi ve kurulumu için ideal. Kısa süre önce duyurulan Oracle Veritabanı Exadata Express Bulut Hizmeti, müşterilere, program geliştiriciler, iş analistleri ve orta ölçekli kuruluşlar için ideal olan, düşük maliyetli ve tamamen yönetilen bir hizmet sunuyor. Oracle Veritabanı Exadata Bulut Hizmeti, misyon açısından kritik olan verilerin saklanması ve işlemsel veritabanı iş yükleri için de benzersiz bir performans sağlıyor. Üstelik Oracle’ın sektörde önde gelen altyapı platformu tasarımı ve benzersiz bir şekilde farklılaştırılmış ağı da bu modern IaaS platformu üzerinde kendi Oracle Veritabanlarını çalıştıran müşterilerin, önde gelen tüm bulut veritabanı sağlayıcılarına kıyasla 50 kattan daha fazla* performans elde edebilmelerine imkan tanıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK