Oppo R9S Geekbench Testinde Göründü

Oppo R9S Geekbench Testinde Göründü

0
PAYLAŞ

Çinli teknoloji firması Oppo’nun merakla beklenen akıllı telefonu R9S benchmark testlerinde teknik detayları ile görünmeye başladı. Gelen sızıntılar cihazın 19 Ekim’de tanıtılacağı yönünde.

Oppo Electronics Corp, Çinli bir elektronik üreticisidir. Önemli ürünleri MP3 çalıcılar, Medya oynatıcıları, LCD-TV’ler, e-kitap okuyucular, DVD/Blu-Ray oynatıcılar ve mobil telefonlardır. 2004 yılında kurulmuştur ve dünyanın birçok ülkesinde Oppo markası tescillidir. Örneğin Amerika’da OPPO Digital Inc. olarak tanınmaktadır. Türkiye’de daha ziyade Blu-Ray çalıcılarla tanınır.

Oppo, akıllı telefon işine gecikmeli olarak başladı. 2011’de Find modelini Leonardo DiCaprio sözcülüğünde piyasaya sundu. 2012 yılında Tony, Wusha’nın OPPO’nun gelişmesine engel olabileceğini düşündüğünden fabrikanın Çin’in üretim başkenti Dongguan’a taşıdı. Şu anda fabrika dışında Çin’in başkenti Pekin’de, Çin’in finans merkezi Şangay’da ve Çin’in en en modern şehriShenzhen’de Oppo’nun ofisleri vardır. 2013 yılından itibaren de Find 5 ve N1 modelleri ile Çin dışına açılmaya başladı.

Bu tarihten itibaren adını daha sık duymaya başladığımız firma diğer Çinli akıllı telefon üreticileri gibi fiyat performans odaklı cihazları ile gündeme geldi. Bir süredir de firmanın tam manasıyla amiral gemisi olacağı belirtilen ve kamerasıyla ön plana çıkması beklenen R9S üzerinde çalıştığı biliniyor.

Diğer firmaların aksine bu konuda çok az sızıntı veren cihaz sonunda benchmark yani performans testlerinde göründü. Geekbench’te ortaya çıkan cihaz beklenilenin aksine orta-üst segmentte yer alacak gibi görünüyor.

Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 625 işlemciye  yer verilen cihaz Adreno 506 grafik işlemcisinden güç alıyor. 16MP çözünürlüğünde F1.7 diyafram açıklığına sahip arka kamerası ve 13MP çözünürlüğünde ön kamerası bulunan R9S’in, 5.5 inç büyüklüğünde FullHD çözünürlüğünde ekranı bulunuyor.

4GB RAM ile gelen telefonun bataryası da 3010 mAh kapasiteye sahip. Cihazın 19 Ekim’de tanıtılması bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK