Opera Browser Artık VPN Desteği Sunuyor

Opera Browser Artık VPN Desteği Sunuyor

0
PAYLAŞ

Web tarayıcısı pazarında yıllardır faaliyet gösteren fakat Internet Explorer (Microsoft Edge) ve Google Chrome’un gerisinde kalan Opera Browser, son dönemde son kullanıcının ilgi alanına girebilecek yenilikler gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz aylarda tarayıcıya entegre reklam engelleme özelliğini devreye alan şirket, şimdi de kullanıcılarına tamamen ücretsiz VPN hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

opera browser vpn

Sınırsız ve ücretsiz bir VPN hizmeti sunmayı amaçlayan Opera Browser’ın yeni sürümü, geliştirici versiyonuyla kullanıcılara sunuldu. Geçmişte Google Chrome için yayınlanan Zenmate gibi eklentilerden farklı olarak Opera tamamen tarayıcıya gömülü bir şekilde kendi VPN hizmetini sunuyor. Ayrıca 256 bit şifrelenmiş bağlantı protokolüne sahip olan bu hizmet, geliştiricisi tarafından dünyanın en güvenli tarayıcısı olarak nitelendiriliyor.

Şuanda Opera Browser’ın son geliştirici sürümüne sahip kullanıcıların faydalanabileceği VPN hizmetini aktif hale getirebilmek için sırasıyla Ayarlar, Gizlilik ve Güvenlik bölümünden VPN butonuna basmanız gerekiyor. Şuanda Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Kanada lokasyonlarında bulunan serverlar ile hizmet veren ücretsiz VPN’in önümüzdeki dönemde farklı bölgelerde de server sunacağı gelen bilgiler arasından yer alıyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK